Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spojením Telecomu a Eurotelu vznikne nový telekomunikační operátor

Spojením Telecomu a Eurotelu vznikne nový telekomunikační operátor

1.3.2006 11:09
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČTc:
Vzniká nový telekomunikační operátor Telefónica O2 Czech Republic, a.s. Představenstvo a dozorčí rada Českého Telecomu, a.s. dnes schválily záměr integrovat Eurotel Praha, spol. s r.o. a Český Telecom, a.s. do jedné telekomunikační společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. Integrovaná společnost se bude opírat o know-how a zkušenosti firem Eurotel, Český Telecom, Telefónica a O2 a svým zákazníkům nabídne řadu okamžitých i dlouhodobých výhod. Představenstvo Českého Telecomu, a.s. požádá valnou hromadu plánovanou na duben 2006 o souhlas s integrací* a přijetím nového jména Telefónica O2 Czech Republic, a.s. Očekáváme, že společnost vznikne v polovině roku 2006 po dokončení přípravných a právních kroků.

"Je mi ctí, že se mohu účastnit procesu spojování sil Eurotelu a Českého Telecomu, a tudíž vytváření telekomunikační společnosti budoucnosti. Tato nová společnost bude stejně jako její předchůdci díky nejnovějším technologiím a službám pro zákazníky poskytovat výjimečné inovativní produkty. Společně vybudujeme nejprogresivnější telekomunikační společnost!" – Jaime Smith, generální ředitel, Český Telecom

Z inovativních integrovaných telekomunikačních služeb budou mít prospěch jak jednotliví zákazníci, tak celá česká informační společnost. Telefónica O2 Czech Republic, a.s. nabídne všem zákazníkům nové unikátní produkty a služby. Mezi prvními novinkami pro jednotlivce, rodiny a drobné podnikatele budou produkty a služby kombinující mobilní a pevnou telefonii a integrované produktové balíčky. Korporátní zákazníci budou mít k dispozici integrovaná řešení. Zákazníci budou mít možnost si pořídit všechny produkty a služby na jednom místě, obracet se na jediné středisko zákaznické péče a dostávat společné vyúčtování. Dosáhneme toho díky rozvoji nejsilnějších stránek všech našich společností. Eurotel přispěje produktovou inovací, flexibilitou a zaměřením na zákazníka, Český Telecom trvalými vztahy se zákazníky a kvalitní pevnou sítí a Telefónica a O2 zkušenostmi z globálního trhu s mobilní i pevnou telefonií. Nová značka a která bude představena v blízké budoucnosti, se bude opírat o úspěchy společnosti O2 a členství ve skupině Telefónica. Telefónica O2 Czech Republic, a.s. bude pomáhat také dalšímu rozvoji informační společnosti v ČR, a to především ještě lepší dostupností širokopásmového připojení k internetu pro domácnosti, školy, knihovny, státní instituce a další zákazníky.

"Kombinace fixní a mobilní telefonie nám umožní nabízet zákazníkům výjimečné služby. To je obzvláště důležité na českém trhu, kde zákazníci oceňují progresivní technologie a inovace. My v Eurotelu jsme byli vždycky hrdí na to, že na trh uvádíme ty nejnovější a nejlepší produkty. Integrace otevírá prostor pro nové nápady, které pak můžeme společně přetvořit do nových produktů a služeb." – Salvador Anglada, generální ředitel, Eurotel

Češi jsou na špici konvergence mobilní a fixní telefonie.
Český telekomunikační trh patří k nejrozvinutějším v celé Evropě. Vyznačuje se vysokou mírou konvergence mobilní a fixní telefonie a zákazníky, kteří jsou připraveni přijímat nové technologie. Díky technologickému vývoji je dnes navíc možné vytvářet inovativní produkty kombinující mobilní a fixní telefonní služby s poskytováním informací a zábavy. Z našeho průzkumu vyplývá, že na trhu existuje značná poptávka po možnosti nakupovat všechny služby na jednom místě, po integrované péči o zákazníka, sdružené fakturaci a integrovaných hlasových a datových službách. Tento trend konvergence mobilní a fixní telefonie se projevuje i jinde v Evropě. Několik operátorů již na tuto novou situaci reaguje integrací. Cílem společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. je stanout v jejich čele.

Vedení společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. budou tvořit motivovaní a zkušení manažeři. Novou integrovanou společnost povede současný generální ředitel Českého Telecomu Jaime Smith. Jeho úkolem bude vést organizaci sestávající z integrovaného segmentu Business a segmentu Consumer, sloučených IT a síťových provozů a spojených podpůrných funkcí:

• Divize Consumer pod vedením Salvadora Anglady bude mít na starost obsluhu rezidenčních zákazníků;
• Divize Business pod vedením Fernanda Astiasa se bude starat o korporátní zákazníky včetně malých a středních podniků;
• Divize Operations pod vedením Petra Slováčka bude zahrnovat integrované telekomunikační sítě a IT infrastrukturu a služby;
• Divizi Finance povede Juraj Šedivý;
• Oddělení HR and Support Services povede Martin Bek;
• Oddělení Wholesale povede Pavel Jiroušek;
• Oddělení Product Development povede Stanislav Kůra.
• Oddělení Regulatory povede David Šita;
• Oddělení Business Development povede Ramon Ros;
• Oddělení Legal povede Jakub Chytil;
• Oddělení Transformation and Convergence povede Antonio Botas;
• Oddělení Public Affairs povede Jaroslava Kubišta.

Manažeři společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. mají vynikající předpoklady a zkušenosti, které jsou nezbytné pro vybudování nové integrované organizace a zajištění jejího růstu. Jim, ale také všem ostatním současným i budoucím zaměstnancům nabídne nová společnost množství zajímavých příležitostí pro osobní i profesní rozvoj.

Zákazníci budou mít ze změny prospěch už po krátkém přechodném období.
Po dnešním oznámení zahájí management právní kroky nutné k vytvoření nově integrované organizace. Po schválení integrace* valnou hromadou podají Český Telecom a Eurotel rejstříkovému soudu návrh na zápis spojení firem do obchodního rejstříku a vyčkají, dokud soud pravomocně nerozhodne. Zákazníci Eurotelu ani Českého Telecomu během tohoto období nezaznamenají žádné zhoršení u poskytovaných produktů ani služeb, ani snížení v kvalitě obsluhy. Po oficiálním datu integrace, které v současnosti očekáváme v polovině letošního roku, začne Telefónica O2 Czech Republic, a.s. postupně zavádět novou organizační strukturu v jednotlivých oblastech. Ve stejné době začnou pozitivně vnímat tuto změnu také naši zákazníci.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.5.2018
18:24Na jaké hodnotě uzavře index S&P 500 na konci roku
17:58PŘIVÁDÍME: Juventus FC. Akcie klubu s „nejchytřejší“ přestupní a hráčskou platovou politikou
17:38Švédové už pociťují nezamýšlené důsledky přechodu na bezhotovostní společnost
17:26Akcie Tesly posilují. Pražská burza zakončila ztrátou  
17:21Zájem o riziko na trzích převládá, ale Itálii obchází. Koruna dál nabírá ztráty  
16:35CEFC Shanghai, dcera čínské CEFC Energy, nedokáže splácet dluh
16:14Globální dividendy byly v prvním čtvrtletí rekordní
16:04Pompeo: Írán pozná nevídaný finanční tlak, jadernou zbraň nezíská
15:17Ničí velké technologické firmy maloobchodní trhy?
14:23UNIMEX GROUP - Oznámení o fúzi společností
13:58Týdenní výhled: Hrozba cel odvolána, brzdit mohou evropská data. Výsledkovou sezónu uzavře retailový komplex  
12:33Viceguvernér ČNB Hampl: Ekonomika se přehřívá, je čas utáhnout kohouty
12:16Šéf Ryanair (+3,6 %): Některé aerolinky nepřežijí zimu
12:12Atraktivní světové akcie už od zítřka na domácí burze a za koruny!
11:06Itálie versus Čína. Trhy začaly pozitivně, ale eurodolar moc úspěšný není  
10:44Má nemocenská vůbec smysl?
10:15PX mírně roste při slabších objemech. Část evropských burz je kvůli svátkům zavřená
9:51HN: J&T převzala vedení i v některých dceřiných firmách CEFC
9:11Rozbřesk: Vyšší výnosy odráží důvěru ve vyspělé ekonomiky… co ji může nahlodat?
8:56Obchodní válka USA-Čína zažehnána? Evropské burzy mohou v úvodu růst  

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Denní kalendář hlavních událostí
    Nebyla nalezena žádná data