Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Euro: Orco má na akvizice připravenu miliardu eur

Euro: Orco má na akvizice připravenu miliardu eur

27.3.2007 15:55
Autor: ČTK

Praha 27. března (ČTK) - Firma Orco Property Group má na akvizice připravenu miliardu eur (zhruba 28 miliard korun). Dnes to serveru Euro OnLine řekl prezident společnosti Orco Jean-Francois Ott. Část peněz na akvizice hodlá investovat firma i v České republice do rozjednaného projektu, k němuž Ott odmítl sdělit bližší podrobnosti.
Společnost zároveň představila projekt v obci Benice, která leží 15 kilometrů od Prahy a kde by na ploše přes 66 hektarů měl vzniknout moderní rezidenční komplex. Vedle ČR chce firma provést akvizice i v Polsku a Maďarsku, zvažuje také další transakci v Německu.
Na nových projektech Orco podle Otta pracuje ve všech zemích, v nichž společnost působí. Firma získala stavební povolení v Düsseldorfu pro administrativní budovu Sky Office, dále oznámila zahájení stavby luxusních loftů v Berlíně. Firma také podepsala smlouvu na výstavbu Zlota 44 tower ve Varšavě, kde podobně jako v Záhřebu spolupracuje s architektem Danielem Libeskindem.
V Rusku Orco dokončuje moskevský hotel Pokrovka a připravuje velkou akvizici logistických center na okraji hlavního města. "V tomto okamžiku se v Rusku soustřeďujeme pouze na moskevský trh, nevylučuji ale, že se za několik let podíváme i mimo Moskvu," uvedl ředitel Ott v rozhovoru pro Euro OnLine.
V Česku firmu podle ředitele nyní nejvíce zaměstnávají Bubny. "Rozhodujeme o nejlepším mixu ploch, to znamená, jakou část prostor zastavíme byty, zda tam bude univerzita, obchody," dodal Ott.
Společnost Orco v ČR dokončila multifunkční budovu Luxemburg Plaza, rezidenci Pachtův Palác a nyní pracuje na komplexu pro Rádio Svobodná Evropa, který by měl být dokončen v příštím roce.
Lucemburská developerská společnost Orco Property Group, která je v tuzemsku například majitelem stavitele bytů IPB Real, zvýšila loni tržby podle neauditovaných výsledků na 169,3 milionu eur (zhruba 4,7 miliardy korun) z 50,4 milionu eur v roce 2005.
Orco Property Group působí na realitním a hotelovém trhu ve střední Evropě od roku 1991. Aktuálně spravuje majetek za 1,3 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Jedná se o lucemburskou, veřejně obchodovatelnou společnost kótovanou na pařížské a pražské burze. Vedle České republiky působí také v Maďarsku, Polsku, Rusku, Chorvatsku, Německu a na Slovensku.

Váš názor
  • Dnes to serveru Euro OnLine řekl...
    27.3.2007 16:46

    ale už včera to bylo vytištěno v týdeníku EURO
    pan Moudrý
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba