Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

6.4.2007 10:00
Autor: KBC/Patria

GTC: Emise dluhopisů v hodnotě 800 mil. PLN na financování expanze
Podle agentury Bloomberg plánuje společnost GTC prodat dluhopisy v hodnotě 800 mil. PLN (278,7 mil. USD). Manažéry emise budou Bank Pekao a Bank BPH. Emisi musí ještě schválit členové dozorčí rady.
Náš názor: Zprávu vnímáme ve shodě s nedávnými náznaky GTC, že plánuje navýšit zadlužení na 60 % z současných 40 %. GTC může použít až 100 % svých aktiv po dokončení a použít je tak na další expanzi, což by mělo společnosti zajistit dostatečné výnosy na plánované projekty. Náklady GTC na financování by se měly pohybovat okolo 6 % p.a. během 5-10 let. Očekáváme, že vyšší zadlužení a nižší náklady na něj budou mít také pozitivní dopad na naše ocenění. Náš rychlý odhad na nárůst ocenění je nejméně 1 PLN na jednu akcii. 

Rumunsko: Organizace "Consensus Economics“ předpovídá, že ekonomický růst dosáhne letos 6,2 %
Consensus Economics, organizace která shromažďuje makroekonomické predikce mezinárodních bank a institucí, i nadále vylepšuje svoje odhady ohledně ekonomického růstu a inflace v Rumunsku. Poslední zpráva, která dává dohromady prognózy deseti mezinárodních bank a institucí (Global Insight, EFG Eurobank, ING Financial Markets, DIW Berlin, Economist Intelligence Unit (EIU), UniCredit Markets & Investment Banking, Deutsche Bank, Goldman Sachs, Raiffeisen Zentralbank, ABN Amro Romania a UBS) předpokládá, že růst v roce 2007 dosáhne 6,2 % proti původnímu dva měsíce starému odhadu 6,1 %. V roce 2008 by ekonomický růst měl dosáhnout 5,7 % a v roce 2009 5,5 %.
Náš názor: Je možné, že tato vylepšená revize ekonomické růstu je ovlivněna pozitivním očekáváním mezinárodních institucí. Tyto odhady jsou nicméně stále pod úrovní očekávanou rumunským Národním prognostickým ústavem, který předpokládá, že růst v letošním roce dosáhne 6,5 % a v roce 2008 6,3 %. 

Rumunsko: Uprostřed politického napětí snížila agentura S&P rating
Agentura Standard & Poor’s Ratings Services snížila rating Rumunska z „pozitivní“ na „stabilní“ uprostřed politického napětí v letošním roce, ale potvrdila úvěrové ratingy v tvrdé a domácí měně. Rating ve volně směnitelných měnách byl potvrzen na „BBB-“ (dlouhodobý) a na „A3“ (krátkodobý). U domácí měny to je „BBB“ a „A3“. Podle analytika S&P Remy Salterse odráží toto snížení dlouhodobě nejasnou politickou orientaci, a to v době kdy jsou na pořadu dne výrazné výzvy co se týká strukturálních reforem, které umožní Rumunsku využít výhody členství v EU, a také co se týká kontroly zahraničních deficitů, které vytváří vysoké nároky domácí spotřeby. Na druhou stranu rating agentury Fitch ukazuje, že změny ve vládě nejsou důvodem pro snížení ratingu “BBB” se stabilním výhledem, který byl Rumunsku udělen v souvislosti s dlouhodobými úvěry v cizích měnách, nicméně je zde riziko přerušení reformního procesu. Menšinový status nové vlády a spoléhání se na zahraniční podporu zvyšují rizika blokování požadovaných strukturálních a institucionálních reforem, stejně jako zvyšují rizika politicky ovlivněných rozpočtových výdajů, jak informuje Fitch ve svém včerejších tiskovém prohlášení. Agentura Moody’s Investor Service by uvažovala o snížení ratingu ze “stabilní” na “negativní” pouze v případě, že by se reformy výrazně opozdily nebo pokud rozpočtový deficit významně naroste.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.5.2018
22:01Wall street: Dow Jones opět pokořil 25 000 bodů
18:24Na jaké hodnotě uzavře index S&P 500 na konci roku
17:58PŘIVÁDÍME: Juventus FC. Akcie klubu s „nejchytřejší“ přestupní a hráčskou platovou politikou
17:38Švédové už pociťují nezamýšlené důsledky přechodu na bezhotovostní společnost
17:26Akcie Tesly posilují. Pražská burza zakončila ztrátou  
17:21Zájem o riziko na trzích převládá, ale Itálii obchází. Koruna dál nabírá ztráty  
16:35CEFC Shanghai, dcera čínské CEFC Energy, nedokáže splácet dluh
16:14Globální dividendy byly v prvním čtvrtletí rekordní
16:04Pompeo: Írán pozná nevídaný finanční tlak, jadernou zbraň nezíská
15:17Ničí velké technologické firmy maloobchodní trhy?
14:23UNIMEX GROUP - Oznámení o fúzi společností
13:58Týdenní výhled: Hrozba cel odvolána, brzdit mohou evropská data. Výsledkovou sezónu uzavře retailový komplex  
12:33Viceguvernér ČNB Hampl: Ekonomika se přehřívá, je čas utáhnout kohouty
12:16Šéf Ryanair (+3,6 %): Některé aerolinky nepřežijí zimu
12:12Atraktivní světové akcie už od zítřka na domácí burze a za koruny!
11:06Itálie versus Čína. Trhy začaly pozitivně, ale eurodolar moc úspěšný není  
10:44Má nemocenská vůbec smysl?
10:15PX mírně roste při slabších objemech. Část evropských burz je kvůli svátkům zavřená
9:51HN: J&T převzala vedení i v některých dceřiných firmách CEFC
9:11Rozbřesk: Vyšší výnosy odráží důvěru ve vyspělé ekonomiky… co ji může nahlodat?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data