Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ investuje téměř 34 miliónů korun do výstavby nové spínací stanice v Olomouci

ČEZ investuje téměř 34 miliónů korun do výstavby nové spínací stanice v Olomouci

19.04.2007 16:24
Autor: 

Následuje tisková zpráva společnosti ČEZ:
Nová spínací stanice bude umístěna v Olomouci na ulici Kubíčkova. Nová stavba reaguje na přechod kabelové sítě na napěťovou hladinu 22 kV, která bude v uvedené lokalitě ukončena v závěru tohoto roku. Spínací stanice umožní pokrýt stále rostoucí požadavky na odběr energie plynoucí s rozvoje území v uvedené lokalitě a zvýší spolehlivost dodávky energie zákazníkům. Stavba bude zahájena i dokončena v průběhu příštího roku.

Výstavba stanice se v tuto chvíli nachází v přípravné a projektové fázi. V současné době probíhá v uvedené lokalitě přechod kabelové sítě z napěťové hladiny 6kV na 22kV a provoz na napěťové hladině 6 kV bude ukončen v závěru roku 2007. „ Z tohoto důvodu se Skupina ČEZ rozhodla investovat do výstavby nové spínací stanice, která zvýší, v souvislosti s přechodem na napěťovou hladinu 22 kV v uvedené lokalitě, kvalitu dodávky našim zákazníkům “, uvedl Ivo Goščík, vedoucí oddělení Inženýrink úseku Obnova sítí společnosti ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ. Stavba nahradí činnost stávající rozvodny 22/6kV v uvedené lokalitě. „ Provoz stávající rozvodny v uvedené lokalitě nebude v průběhu stavby spínací stanice omezen, kvalita dodávek energie zákazníkům nebude tedy po dobu výstavby ovlivněna “, dodal k tématu Ivo Goščík.

Po dokončení stavby dojde k přepojení stávajících kabelů 22kV a jejich zaústění do nově vybudované spínací stanice.

V roce 2007 Skupina ČEZ investuje jen do oprav a inovačních změn distribuční soustavy v našem regionu více než 1,5 miliardy korun. Finanční prostředky budou vynaloženy na průmyslové zóny, na zvýšení spolehlivosti dodávek elektřiny a na posílení výkonu pro stávající i nové zákazníky. Například v průmyslové zóně Mošnov se počítá s výstavbou nové rozvodny, úpravou stávající rozvodny v Příboře a novým vedení mezi těmito rozvodnami. V druhé polovině letošního roku začne v Ostravě na křižovatce ulic Rudná a Plzeňská výstavba nové rozvodny, která si vyžádá investici přesahující 146 miliónů. Tato rozvodna umožní pokrýt stále rostoucí požadavky na odběr energie plynoucí z rozvoje území v okolí stávajícího Shopping parku a umožní napájení v oblasti průmyslové zóny nad Porubkou.

V Lískovci budou pokračovat práce na rekonstrukci rozvodny, která zvýší spolehlivost zásobování elektřinou v této oblasti. „Vzhledem ke své složitosti je tato rekonstrukce rozložena do období 4 let, ukončení předpokládáme v průběhu roku 2008 “, doplnil Jiří Fazekaš, technik investičního dozoru technologie společnosti ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ. Investici přesahující výši 41 miliónů korun si vyžádá rekonstrukce rozvodny v Hoštících. Vzhledem ke svému charakteru, složitosti a objemu byla realizace této stavby rozložena do dvou let a bude ukončena v průběhu tohoto roku.Tato rozvodna zásobuje elektrickou energií průmyslové podniky i objekty občanské vybavenosti města Opavy a přilehlých oblastí.


Alice Lutišanová, mluvčí Skupiny ČEZ region střední a severní Morava


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data