Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

14.5.2007 10:38
Autor: KBC/Patria

Sygnity: Čísla za 1Q07 jsou horší než očekávání trhu
Společnost Sygnity reportovala konsolidovaná čísla za 1Q07 a také konsolidovaná čísla svého partnera pro fúzi. Oboje výsledky jsou výrazně horší než očekávání trhu. Podle managementu obou společností byly kvartální výsledky negativně ovlivněny následujícími faktory: (i) sezónnost, která je pro odvětví IT typická a první čtvrtletí bývá obvykle nejslabší, (ii) náklady na fúzi a (iii) absence zakázek z veřejného sektoru. Management dále uvedl, že výhled pro další čtvrtletí je lepší a zlepšení na úrovni tržeb a ziskovosti můžeme očekávat již ve 2Q07. Zdrojem tohoto zlepšení budou následující faktory: (i) hardwarový kontrakt uzavřený s ministerstvem školství, (ii) realizace několika důležitých implementací a (iii) projevení se první synergie z fúze se společností Emax.

Lotos: Predikce výsledků za 1Q07
Společnost Lotos zítra zveřejní výsledky za 1Q07. Očekáváme, že dosáhne čistého zisku ve výši 59,9 mil. PLN, meziročně -41,9 % a kvartálně -30,1 %. Očekáváme slabší výkonnost downstreamu, zejména kvůli jednorázovému negativnímu dopadu údržbové uzavírky rafinérie v Gdaňsku v březnu. Zároveň trpěl segment upstreamu kvůli klesajícím výrobním objemům ropy a mírnému poklesu cen. V důsledku těchto faktorů očekáváme, že EBIT za 1Q07 dosáhne 68,3 mil. PLN, což představuje meziroční pokles o 47,7 % a kvartální o 18,9 %. Přesto očekáváme pozitivní vyjádření Lotosu k výhledu na 2Q07, protože současné tržní prostředí je pro tuto na benzín orientovanou rafinérii velice podpůrné.

I když náš odhad zisku za 1Q07 představuje pouhých 8,3 % z naší celoroční projekce čistého zisku a 11 % z konsensu, uchrání pravděpodobně prudký nárůst rafinačních zisků ve 2Q07 akcie společnosti od snížení odhadů zisku na trhu. I nadále se držíme naší prognózy na čistý zisk za rok 2007 ve výši 680 mil. PLN, což je 23 % nad konsensem, a považujeme Lotos za jednou z nejlepším investic z ropných společností v regionu CEE.

MOL: Predikce výsledků za 1Q07
Společnost MOL zítra zveřejní výsledky za 1Q07. Očekáváme, že čistý zisk za toto období dosáhne 47,9 mld. HUF, což je o 56,7 % méně než před rokem, ale o 95,5 % nad úrovní ze 4Q06. Zlepšená ziskovost downstreamu by měla kompenzovat propad výrobních objemů zemního plynu. Celkový EBIT by měl dosáhnout 58,8 mld. HUF, meziročně -62,1 % ale kvartálně +30,1 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data