Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: AAA Auto se chystá na expanzi ve střední Evropě a emisi akcií

ČTK: AAA Auto se chystá na expanzi ve střední Evropě a emisi akcií

30.07.2007 16:43
Autor: ČTK

Praha 30. července (ČTK) - Největší tuzemská síť autobazarů AAA Auto hodlá expandovat ve střední a východní Evropě a financovat tyto investice chce emisí akcií na burze. Do konce roku 2009 hodlá AAA Auto počet svých poboček ve střední a východní Evropě zdvojnásobit a tržby chce firma do roku 2012 zvýšit na trojnásobek. Řekl to v rozhovoru pro týdeník Czech Business Weekly šéf a zakladatel AAA Auto Anthony Denny.
 
AAA AUTO v současnosti provozuje pobočky v 31 městech v pěti zemích střední a východní Evropy. Obrat skupiny, která zaměstnává 3000 lidí, byl loni 9,9 miliardy korun. AAA Auto prodala v letošním prvním pololetí 38.616 aut, což je o třetinu více než loni.

Firma od roku 2002, kdy byla zasažena negativní publicitou v souvislosti se stížnostmi zákazníků, pracuje na zlepšení své pověsti; od té doby tak do rozšíření zákaznického centra a změny PR aktivit investovala přes 200 milionů korun, uvedl Denny. Součástí této strategie je i zaměření se na dražší automobily namísto levných vozů na protiúčet, jejichž prodej reputaci firmy poškozoval.

Obrat AAA Auto za první pololetí se zvýšil o 37 procent na 6,3 miliardy , počet prodaných vozů však stoupl jen o 33,5 procenta. "To naznačuje, že prodáváme každoročně více a více dražších aut," řekl Denny. Dodal, že průměrná cena firmou prodávaného vozu je nyní asi 155.000 korun, což představuje tři roky starou Škodu Fabii, která absolvovala 40.000-50.000 kilometrů.

AAA Auto chce do konce příštího roku zvýšit počet poboček v České republice z 18 na 24 a na Slovensku jejich počet zdvojnásobit na 12, řekl Denny. V Rumunsku firma plánuje rozšíření počtu autobazarů na čtyři až pět ze současných dvou; v Maďarsku, kde AAA otevřela první pobočku loni, předpokládá do konce příštího roku 12-15. V Polsku chce mít firma do konce roku 2009 osm až 12 poboček; v celé střední a východní Evropě by to mělo být asi 80 prodejen proti 39, s nimiž počítá firma do konce tohoto roku.

AAA Auto se začíná zajímat také o trhy ojetých automobilů v Rusku a buď ve Slovinsku nebo v Srbsku, řekl Denny. Dalšími možnými cíli expanze budou Ukrajina a některá další země bývalé Jugoslávie, popřípadě Bulharsko.

Denny také uvedl, že firma nyní jedná o koupi velkého dealera nových automobilů v Česku a dalšího velkého dealera na Slovensku, jména firem však neprozradil. Podíl nových aut se na celkovém prodeji AAA Auto pohybuje nyní kolem jednoho procenta.

AAA Auto má v plánu vstoupit se svými akcie na burzovní trhy v září, naznačil Denny. Společnost podle médií plánuje na burzách v Praze a Budapešti vydat akcie v hodnotě 30 až 40 milionů eur (až 1,15 miliardy Kč).


Váš názor
  • to bude zase pruser :)
    30.07.2007 17:20

    viděl bych to na druhej Pegas
    :)
Aktuální komentáře
05.03.2026
10:57Ropa zlepšila náladu v Evropě, klíčové stále zůstává odblokování Hormuzu  
10:09Sebevědomý Broadcom příští rok očekává 100 miliard dolarů z prodeje AI čipů
9:3215 procent poprvé, podruhé … Zvýší Trump fakticky globální clo v tomto týdnu?
9:31Válka na Blízkém východě může vyvolat globální vlnu inflace
8:54Rozbřesk: Koruna pod tlakem silného dolaru a nižší inflace. Ropa jde nahoru, dolar opět sílí
8:44Asijské akcie pookřály, Anthropic znovu jedná s Pentagonem, evropské futures v záporu  
8:40Obrana, bydlení, kultura. Poslanci navrhují přesuny v rozpočtu za 240 miliard korun
6:03Goldman Sachs: V USA se na akciích začíná mnohem více rozlišovat, investoři budou dál rotovat směrem od nich
04.03.2026
22:00Silná makrodata podpořila hlavně technologické akcie; Bitcoin +8 %  
17:48Apple zlevňuje vstup do svého ekosystému. Nový MacBook Neo může změnit pravidla hry
17:43Na povrchu se zase tolik měnit nemusí, ale pod ním se to úplně převrátilo
17:06Lodní doprava Hormuzským průlivem se kvůli válce snížila o 90 procent
16:02S&P 500 testuje klíčové úrovně. Trh balancuje mezi odrazem a korekcí  
15:04Skupina CSG a Eurenco postaví na Slovensku továrnu na náplně do munice
14:20Blog ECB: AI bude možná pracovní místa vytvářet, než rušit. Prozatím
12:37AI dokáže předvídat 70 procent rozhodnutí správců aktiv, hodnota se ale skrývá ve zbytku
11:34Trhy přestávají panikařit kvůli Íránu a dopoledne se zvedají, napětí zůstává  
11:18Nejhorší den za půl století. Jihokorejský akciový index se propadl o 12 procent
11:10Slušný výhled, ale stejně pod odhady. Bayer nadále svazují soudy v USA
10:38Česká inflace poklesla kvůli potravinám

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.