Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

8.6.2007 9:32
Autor: KBC/Patria

 PKN Orlen: Stát bude možná tlačit na prodej podílu v Polkomtelu
Deník Parkiet spekuluje, že Ministerstvo státní pokladny by chtělo dělat prostředníka mezi Vodafone a ostatními akcionáři společnosti Polkomtel. Podle deníku by ministerstvo mohlo přinutit PKN prodat svůj 19,6% podíl v Polkomtelu do rukou Vodafone.
Náš názor: Na základě této zprávy je zde určité riziko, že PKN bude dotlačena k nevýhodné transakci. Ze strategického hlediska toto nicméně vítáme, protože prodej tohoto podílu by uvolnil okolo 3-4 mld. PLN na financování ambiciózního plánu kapitálových výdajů. Hodnotu Polkomtelu odhadujeme na 17,6 mld. PLN, což by znamenalo 3,6 mld. PLN za podíl PKN

Bank Pekao: Prodej BPH-200 se může zpozdit
Podle deníku Dziennik by se mohl prodej aktiv Bank BPH-200 mohl zpozdit nebo být dokonce zrušen kvůli problémům při vyjednávání s GE Money Bank. Tisk spekuluje, že GE Money Bank (exkluzivní zájemce) nebude souhlasit s dvouletým zákazem o přesunu zaměstnanců Bank Pekao do Bank BPH-200 a chtěl by v bance udržet divizi korporátního bankovnictví. V případě, že jednání skončí neúspěchem, je druhým zájemcem o aktiva Credit Mutuel.
Náš názor: Zprávu hodnotíme jako mírně negativní, protože dokončení fúze Bank Pekao/BPH-280 závisí na úspěšném prodeji aktiv Bank BPH-200. I když i tak se jedná o velice zdlouhavý proces, domníváme se, že zpráva o dalším možném zpoždění by mohla mít negativní dopad na dnešní cenu akcií. 

ComArch: Expanze na americký trh
Podle článku v dnešním vydání Dzienniku zintenzivňuje společnost ComArch svoje marketingové snahy na americkém trhu se svými ERP produkty (software pro správu a management) pro malé a střední podniky. Již byl uzavřen první kontrakt se společností Krak Imports, která dováží potraviny z Polska. Jak uvedl zástupce generálního ředitele ComArch, Zbigniew Rymarczyk, společnost chce do konce roku uzavřít minimálně pět takových kontraktů s výhledem na získání 1-2% podílu na trhu v tomto segmentu v USA a také v Německu v příštích deseti letech. Podle Janusze Filipiaka, největšího akcionáře a zároveň generálního ředitele, by v příštích dvou až třech letech měl vývoz tvořit až 50% z celkových tržeb.
Náš názor: Domníváme se, že by tato zpráva mohla mít určitý pozitivní dopad. Expanze do USA a Německa byla nedávno zveřejněna jako hlavní součást strategie společnosti a toto jsou již první kroky v její implementaci. Cíl na podíl vývozu na tržbách, jak ho uvedl Filipiak, je výrazně nad naším očekáváním. Nicméně se domníváme, že číslo lze spíš chápat jako procento z prodeje služeb a softwaru, protože prodej hardwaru lze jen obtížně odhadovat. V takovém případě je to sice cíl ambiciózní, ale reálný.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university