Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Kredibilně kreditní korekce

Kredibilně kreditní korekce

10.8.2007 15:20
Autor: David Marek

Vše se točí kolem optimismu a pesimismu, tj. ohodnocení rizika. Riziko a výnos jsou nedělitelnou součástí každé investice. Pokud dojde k odchylce v relaci výnosu a rizika, korekce bude jen otázkou času.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • Zákon zachování likvidity
  10.8.2007 15:47

  Stejně jako v případě hmoty nemůže jednomu přibýt na účtě něco, co druhému ubylo.... A na to, aby jeden vydělal o něco víc, musí někdo tutéž sumu postrádat. Taková je burza, takový je finanční svět. A ještě v pondělí ukazovaly studie zveřejňované na Bloombergu, že s množstvím likvidity není v úhrnu problém. Jen někteří vlastníci peněz je pustili do rizikových operací, kde není relevantní protihodnota (a toto jejich pochybení v odhadu rizika teď vytváří v těchto segmentech "virtuální nedostatek likvidity", který postihuje i ostatní segmenty trhu, u nichž je proporce rizika a hodnoty v rozumné relaci), zatímco jiní při sledování rizikového vývoje disponují nealokovanou likviditou právě s ohledem na předchozí příznaky a stávající situaci na trhu. Ale čísla v globálu ukázala, že z hlediska globálního objemu i časové struktury je objem likvidity v pořádku. A to se od pondělka přece nemohlo změnit. Jen se domnívám, že se nám na finančních trzích na jistou přechodnou dobu ocitly společně v jednom hrnci směs ohně i vody (a protože ti problémoví skutečně vzplanuli, hovoří se jen o tom ohni).
  Navrátil
 • Ani jedno z toho
  10.8.2007 15:33

  Je to jen hra těch největších hráčů světových trhů, kteří mají perfektně rozvrstvené riziko tak, aby jejich aktiva i pasiva v souhrnu ustály i takovéhle bouře, při kterých vytloukají z trhu ty, kteří mají na rozdíl od nich velmi nízké dynamické krytí svých portfolií a jsou tudíž labilní při takovýchto výkyvech. No a tihle hráči získávají těmito krátkodobými manipulacemi s jimi symými rozmitaným trhem extra profit nad rámec dlouhodobého růstu podloženého fundamenty právě tím, že "vyšťaví" ty, kteří s nimi chtěli hrát hru na extrémní zisky, aniž na to sami měli potřebnou stabilitu i likviditu. Takžer pokud na tuhle hru nemám, jen pasivně držím, až to půjde nahoru - až budou "velcí" lákat v nové vlně nové nenasytné "malé".
  RaketometG
  • Re: Ani jedno z toho
   11.8.2007 0:26

   Souhlasím. Navíc ti velcí hráči si předem pomocí futures zajistí, že budou moci nakoupit třeba za 90% dnešní ceny. Potom vlastním prodejem zatlačí cenu níž. Vymačkají tak peníze ze všech, kteří si na akcie z chamtivosti půjčili.
   HonzaH
Aktuální komentáře
21.5.2018
6:44Jak dlouhý bude dojezd Tesly? Aneb přehled posledních událostí
20.5.2018
14:19Víkendář: Po Američanech se čínskému tlaku začíná bránit i Evropa
10:50PŘIVÁDÍME: Nokia. Nová technologie a geopolitické obavy vytvářejí investiční příležitost
19.5.2018
14:37Víkendář: Jak vidí současnou americkou a globální realitu bývalý šéf CIA
10:07PŘIVÁDÍME: Volvo. Výrobce nákladních aut odměňuje štědře
18.5.2018
22:01Poklidný závěr týdne na amerických trzích
19:31Vrací se Marxova doba?
18:28PŘIVÁDÍME: Skanska. Stabilní akcie s lákavou dividendou
17:06František Kronus: Evropská dluhová krize II?
17:05Koruna zakončuje týden oslabením, euro nepotěšil italský vládní program  
17:00Prahu táhl dolů tabák. V USA září Bioblast Pharma  
16:29Technická analýza: Výnosy dolaru tlačí korunu dolů
15:47Akcionáři schválili v Kofole rekordní výplatu dividend
15:02Perly týdne: Ekonomika bude dál šlapat, Tesla bez 10 miliard dolarů ne
14:22V ospalé Praze lehce ční Philip Morris, červené Evropě by mohly pomoci pozitivně naladěné USA
14:15Applied Materials po rozpačitém výhledu drží divokou kartu (komentář analytika)  
13:48Reuters: Oživení půjček otevírá novou kapitolu pro maďarské banky
13:22Příští lídři Itálie. Dokážou ji vést? A co na to trhy?
12:08Čína má prý pro Trumpa návrhy, jak na zlepšení obchodní bilance
10:33Jak autoritářská vláda v Maďarsku vyhnala Sorose z Budapešti

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data