Pouze čtyři seance má za sebou v minulém týdnu Wall Street, když trhy zůstaly v pondělí z důvodu svátku uzavřené. Rozhodně se však nedá říci, že by předešlý týden byl pro americké trhy úspěšný. Investory příliš nepotěšilo s napětím očekávané odkrytí detailů záchranného balíčku prezidenta Obamy a trhy se tak i nadále nezbavují otázky, co bude dál.
DJIA klesl na své šestileté dno a v pátek zakončil blízko 7365 bodů. S&P 500 zakončil páteční obchodování na 770 bodech. Velké ztráty si opět připsaly banky, které se znovu dostaly do ohniska zájmu, tentokrát však výrazně klesaly - za minulý týden odepsala 32 %, se sesunula pod 2 USD, když se během páteční seance obchodovala dokonce za 1,61 USD a posléze uzavřela na úrovni 1,95 USD za akcii! Finanční tituly v bázi S&P 500 indexu se tak dostaly na svou nejnižší úroveň od roku 1994.
Klesaly však i tituly z ostatních sektorů. Po zveřejnění horších výsledků se propadly akcie o 13 %. a Catepillar vedly průmyslové tituly k nejstrmějšímu pádu v S&P 500 indexu, když sektor utrpěl rekordní útlum newyorské průmyslové výroby. Jediným "zeleným ostrůvkem" v DJIA tak zůstal Wal Mart - největší světový řetězec potěšil svými hospodářskými výsledky a titul si tak za minulý týden připsal 7,5 %.
si však i přes víkend a dnes zachovala výsadní postavení a ukazuje i nadále, jak umí pořádně "zahýbat trhy". Po spekulacích, že je v jednání s vládou o navýšení státního podílu v této bankovní instituci, se dnes ranní futures a indexy dostaly do kladného pásma. Evropské trhy tak ráno posilovaly až o více jak 2 %. Futures na americké akciové indexy krátce po poledni přidávají okolo 1,2 %. Americké burzy tak před sebou mají nejspíš růstové zahájení nového týdne, nabízí se však otázka, zda si výše zmíněná "Citi spekulace" opravdu zaslouží takový aplaus...