Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR prodala Dalkii dceřinou NWR Energy za 122 milionů eur

NWR prodala Dalkii dceřinou NWR Energy za 122 milionů eur

11.01.2010 9:09
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Tuzemská těžební společnost New World Resources prodala společnosti Dalkia Česká republika a. s. svoji dceřinou energetickou firmu NWR Energy. Hodnota transakce je 122 milionů eur, tedy v přepočtu přibližně 3,2 miliardy korun. NWR o prodeji informovala prostřednictvím tiskové zprávy. V návaznosti na hospodářské výsledky za letošní rok může být uvedená cena upravena ještě o dva až šest milionů eur. Konkrétně bude záležet na konsolidovaném EBITDA NWR Energy za rok 2009, výkonnosti portfolia CZECH-KARBON s. r. oa. a čistém dluhu. EBITDA přitom může ovlivnit kupní cenu směrem vzhůru až o 6 milionů EUR, výkonnost portfolia Czech Karbon naopak směrem dolů až o dva miliony  EUR.

Transakce by měla být dokončena na počátku roku 2010. Na základě dlouhodobého kontraktu bude NWR Energy nadále zásobovat energií OKD a. s. „Prodej našich energetických aktivit společnosti Dalkia, která je mezinárodně respektovanou energetickou firmou, je plně v souladu se strategií NWR soustředit se na své stěžejní činnosti, kterými jsou především těžba uhlí a produkce koksu," uvedl k obchodu Marek Jelínek, který je výkonným a finančním ředitelem NWR. "Jsme přesvědčeni, že outsourcing energetických dodávek nám umožní dále optimalizovat naše hlavní aktivity. Pro NWR Energy znamená její začlenění do společnosti Dalkia nový potenciál k dalšímu rozvoji. S uzavřeným obchodem jsme spokojeni a těšíme se na dlouhodobou spolupráci se společností Dalkia,” dodal Jelínek.

NWR Energy vznikla před časem vložením teplárenských systémů jednotlivých šachet v ostravsko-karvinském uhelném revíru do samostatné společnosti. Je nejen výrobcem tepla, ale také elektřiny, provozuje kompresorovny a distribuuje stlačený vzduch. Před dvěma lety byl do ní začleněn i stoprocentní podíl ve společnosti Czech Karbon, jež patří k největším nezávislým obchodníkům s elektřinou na českém trhu. Celá společnost zaměstnává 340 lidí, teplem zásobuje nejen průmyslové podniky skupiny NWR, ale také další zákazníky v moravskoslezském regionu včetně 21 tisíc domácností. Dalkia, jejíž hlavní základna je také v Moravskoslezském kraji, je pro NWR Energy nejbližším obchodním partnerem.

(Zdroj: NWR, čtk)


Váš názor
  •  
    11.01.2010 9:46

    Hmmm, ..... výkonnost portfolia Czech Karbon naopak směrem dolů až o dvě miliardy EUR ............ to toho moc nezbude. :o)
    Topi
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00Cloudera Inc (10/20 Q3, Aft-mkt)
0:00DocuSign Inc (10/20 Q3, Aft-mkt)
0:00Dollar General Corp (10/20 Q3, Bef-mkt)
0:00Kroger Co/The (10/20 Q3, Bef-mkt)
0:00Marvell Technology Group Ltd (10/20 Q3, Aft-mkt)
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Index ISM ve službách