Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Cohen (GS): Situace se zlepšuje, trh je podhodnocen

Cohen (GS): Situace se zlepšuje, trh je podhodnocen

2.11.2011 18:25
Autor: Redakce, Patria.cz

Kdyby se Spojené státy vyhnuly recesi, což není nijak složité, byla by současná valuace indexu S&P 500 příliš nízká. Obchoduje se s PE na úrovni 12. Pro období s mírnou inflací je přitom typické PE kolem 18. Jeho diskont tak nyní dosahuje asi šesti bodů. Pro Bloomberg to uvedla Abby Joseph Cohen, strategička Goldman Sachs. To, že index S&P 500 leží v současnosti příliš nízko, ukazují podle jejího názoru i složitější modely založené na diskontovaném cash flow, diskontovaných dividendách či maržích a ziskovosti firem.

Cohen ale také poukázala na to, že poslední dva měsíce byly pro investory velmi těžké, protože na trhu panuje vysoká volatilita. Neměli bychom se tak zaměřovat na očekávanou výši akciových indexů do konce roku, ale na delší období - jeden rok až 18 měsíců. „Dobrou hodnotu” nabízejí například energetické firmy, protože ceny komodit a zejména energií si povedou lépe, až se zlepší situace v globální ekonomice.

Za zajímavé považuje strategička i některé finanční tituly. Poukazuje na fakt, že několik se jich obchoduje s cenou pod účetní hodnotou, což může představovat atraktivní nákup i přesto, že se investoři obávají budoucího vývoje marží a zisků. „Nemohu říci, zda jde o příležitost, která se objeví jednou za život. Pokud ale věříme historickým datům a údajům o účetní hodnotě, bývá taková situace atraktivní, protože trhy a akcie se obvykle oceňují vysoko nad účetní hodnotou,“ upřesnila Cohen.

Evropa je podle strategičky mnohem dál v řešení svých problémů, než tomu bylo před dvěma týdny. O úplné řešení ale nejde a další pokrok nemusí být přímo lineární. „Myslíme si však, že se věci zlepšují,“ uvedla na konec rozhovoru.

Z krátkodobého pohledu popisuje situaci na americkém trhu společnost Bespoke. Zdůrazňuje, že podíl akcií, které se v indexu S&P 500 obchodují nad svým 50denním klouzavým průměrem, dosáhl minulý týden 94 %. To je nejvíce překoupený trh minimálně od roku 2006. Jak ukazuje graf, tento podíl sice klesl na 79 %, stále se ale jedná o velmi vysoké hodnoty:

Cohen


(Zdroj: Bloomberg, Bespoke)


Váš názor
  • Ha, ha, ha
    2.11.2011 21:05

    Josefína Kohenová: „Dobrou hodnotu” nabízejí například energetické firmy, protože ceny komodit a zejména energií si povedou lépe, až se zlepší situace v globální ekonomice." Standardní GS trik. Dokonce již i Barry Soetoro veřejně hovoří nikoliv o "renewable" nebo "green" energy nýbrž o "new generation energy", protože všichni jsou již vyrozuměni o eCAT LENR a dalších OverUnity technologiích. A že by Josefína byla tou poslední, která to ještě netuší? Pochybuji.
    Detective
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů