Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výkonný šéf Orco Aleš Vobruba zítra od 14:00 na Patria.cz – o klíčovém swapu dluhu na akcie, rozvoji projektů i realitním trhu

Výkonný šéf Orco Aleš Vobruba zítra od 14:00 na Patria.cz – o klíčovém swapu dluhu na akcie, rozvoji projektů i realitním trhu

16.5.2012 15:43
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Akcie developera Orco Property Group tento týden na pražské burze vytvořily historické dno 66 korun za akcii od IPO v roce 2005. Na trhu se střetává očekávání dopadu ředícího efektu z již z valné většiny úspěšně dojednané směny dluhu skupiny OPG i v rámci německé Orco Germany se vnímáním, že tato směna znamená klíčový okamžik pro budoucnost společnosti a uvolnění zdrojů pro její projekty. Trh výsledky jednání o směně dluhu za akcie a nový dluh nepochopil, nedocenil? Je na místě jako číslo jedna obava z emisí nových akcií, které mají ve svém důsledku znásobit dosud emitovaný objem z dosavadních zhruba 17 milionů akcií na až 108 milionů akcií a budou znamenat také rozředění NAV na akcii, nebo uvědomění si, že čisté zadlužení společnosti při úspěšné realizaci klesne z úrovně nad 65 procenty pod 40% podíl a úrokovým nákladům příštího roku uleví o více jak polovinu? Nejen na to se ptejte ve čtvrtek 17. května od 14:00 v online rozhovoru na Patria.cz výkonného ředitele skupiny Orco Property Group, Aleše Vobruby. Dotazy budete moci pokládat jako obvykle již od ranních hodin.


Otázky do rozhovoru prosíme pokládejte přímo v online rozhovoru na odkaze ZDE.


Postup swapu, kdy valné hromady držitelů dluhopisů skupiny Orco emisí 2010 až 2014 včetně české 2011 rozhodují o směně téměř 90 procent dluhopisové zátěže do 65 milionů nových akcií Orco a v rámci Orco Germany o směně bezmála 85 % dluhopisů za 109 milionů eur na nové dluhopisy a akcie, je bezesporu klíčovou událostí těchto týdnů pro budoucnost skupiny Orco. Významnou finanční otázkou ale zůstává i řešení bankovních úvěrů v objemu pod 300 miliony eur, vztažených k berlínskému portfoliu GSG a za více než 300 milionů eur k dalším účelům a projektům v skupiny Orco i Orco Germany.

I z prodeje aktiv v rámci stávajících projektů Orco mají být hrazeny nové sjednané dluhopisy. Hovořit můžeme o Paris Department Store, polské Zlotě 44, obchodním komplexu Váci v Budapešti či projektu Molcom? V tomto týdnu Orco oznámilo prodej centrály Rádia Svobodná Evropa v Praze, kterou je projekt Orca Hagibor, do rukou L88 s americkým kapitálem a navíc dohodu o partnerství v developmentu pro americkou vládu. Na obrátkách nabrala dostavba mrakodrapu Zlota 44 ve Varšavě, situace se zklidnila kolem chorvatských hotelů Suncani Hvar. Klíčovým projektem zůstávají pražské Bubny.

Po výsledcích za celý rok 2011, zveřejněných na konci března, kdy Orco vykázalo ztrátu 42,5 milionu eur, kterou vysvětlilo probíhající směnou dluhu a nepříznivým FX vývojem v regionu střední a východní Evropy (prudké výkyvy PLN a HUF), označil šéf skupiny Jean Francois Ott rok 2012 za rok obratu ve výtěžnosti aktiv a celkovém hospodaření společnosti. Ott na jedné straně zdůraznil lepší provozní výkonnost u GSG Berlín, Sky Office v Düsseldorfu či Suncani Hvar v Chorvatsku, na druhé ale potvrdil nadále obtížný přístup k financování a konzervativní úvěrové podmínky, dopadající jak na firmu, tak na potenciální kupce jejích aktiv. Dle něj se Orco vedle swapu dluhu soustředí nyní na pokrok v růstu hodnoty a vytěžení potenciálu aktiv. Využijte zítřejší příležitost zeptat se na vše, co Vás zajímá k realitní skupině Orco či nemovitostnímu trhu jako takovému Aleše Vobruby, výkonného ředitele OPG. Od 14:00 na Patria.cz!

 


Čtěte více:

Orco: Za 2011 ve ztrátě 43 mil. eur kvůli směně dluhopisů a FX. 2012 má být rokem obratu
29.3.2012 9:05
Developerská skupina Orco, která měla zveřejnit své finanční výsledky ...
Orco – Směna dluhu uleví. Znamená ale zásadní ředění, propad NAV a radu prodat, míní KBC (analýza)
4.5.2012 11:37
Dohoda na směně dluhů developerské skupiny Orco a Orco Germany za celk...
Orco ulevilo dluhu v Orco Germany o 109 milionů eur, směnilo 84,5 % německých dluhopisů
10.5.2012 10:40
Developerská skupina Orco Property Group, která na valné hromadě 7. kv...
Orco prodalo budovu Svobodné Evropy v Praze za 94 milionů dolarů, vstupuje do partnerství pro americkou vládu
15.5.2012 10:48
Developerská skupina Orco Property Group prodala budovu centrály Rádia...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data