Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ odsouvá předběžné hodnocení nabídek na Temelín

ČEZ odsouvá předběžné hodnocení nabídek na Temelín

18.12.2012 16:44
Autor: Redakce, Patria.cz

ČEZ (658 CZK, 2,02%) dokončí předběžné hodnocení nabídek na stavbu dvou jaderných bloků v lokalitě Jaderné elektrárny Temelín až na konci února příštího roku, tedy později než dosud plánoval. Oznámilo to dnes společnost s tím, že jde o důsledek vyřazení jednoho z účastníků.

„Původní interní plán počítal s přelomem roku 2012/13. Tento milník však neobsahoval lhůtu pro vyřazení jednoho z účastníků již v této fázi a následné opravné prostředky, což nastalo,“ uvedl dnes Ladislav Kříž, mluvčí ČEZ.

ČEZ byl nucen vyřadit z dalšího posouzení a hodnocení nabídku společnosti Areva, a to z důvodů nesplnění předem definovaných vylučujících kritérií jak obchodních, tak i zákonných, které byly zásadního charakteru.

„Vzhledem k tomu, že uchazeč následně podal námitky vůči tomuto rozhodnutí a posléze i odvolání na ÚOHS, došlo k částečnému přerušení posuzování nabídek, protože bylo nutno činit veškeré potřebné úkony pro dodržení všech správních lhůt a vypracovávat řadu nezbytných dokumentů pro tato řízení,“ vysvětlil Kříž v dnešním tiskovém prohlášení. Část posuzovatelů se totiž věnovala přípravě těchto materiálů a musela přerušit posuzování nabídek. „Harmonogram prací tak musel být příslušným způsobem přizpůsoben vzniklé situaci,“ doplnil.

Skupina ČEZ nicméně ujistila, že celkový harmonogram tendru na stavbu třetího a čtvrtého bloku JE Temelín v ohrožení není. „Předběžné hodnocení bylo interním milníkem a jeho posun nijak neohrožuje splnění termínů tendru - do září bychom měli znát vítěze tendru a do konce příštího roku by měla být podepsána smlouva s vítězem,“ řekl dnes mluvčí skupiny ČEZ.

(Zdroj: ČEZ)


Čtěte více:

Předběžné opatření ÚOHS: ČEZ zatím nesmí podepsat smlouvu s vítězem na dostavbu Temelína
20.11.2012 14:08
ČEZ (678 CZK, 0,44%) zatím nesmí podepsat smlouvu s případným vítězem ...
Clintonová v Praze: Westinghouse nabízí Temelínu nejbezpečenější technologii
03.12.2012 13:44
Americko-japonská společnost Westinghouse nabízí v tendru na dostavbu ...
Šéf Arevy: Náklady jádra dostáváme k uhlí či plynu, přijdou nové tendry. S Westinghouse by prý Fukušima nebyla…
13.12.2012 18:10
Jaderná energetika je výhodným zdrojem elektřiny, který se daří náklad...
MfD: Areva bude dál bojovat o Temelín, chce se soudit
17.12.2012 8:56
Francouzská společnost Areva, která byla vyloučena z tendru na dostavb...

Váš názor
 •  
  28.12.2012 20:05

  Řekl bych, že buď 1) Areva zase bude do tendru začleněna a její "vyloučení" mělo posílit vyjednávací pozici ČEZu (nevím přesně, kde a jak by to mohlo pomoct, ale třeba byl ze strany Francie vyvíjen nějaký tlak), nebo 2) tendr bude odložen, protože ČEZ nemá peníze a nechce shánět investora odvedle, problémy s ÚOHS mohou být dobrá záminka.
  _Hulk
 •  
  27.12.2012 21:55

  Škoda, už teď je jasné, že Areva způsobí dost velké zdržení a finanční ztrátu. Přitom pořád nejsou jasné důvody jejího vyloučení. Nezbývá než doufat, že zbylí dva účastníci tendru si také nezačnou stěžovat na jeho rozvleklost a to, že není dodržen časový plán. Za Westinhouse už lobovala dokonce i ministryně zahraničí, nejspíš to potřebuje, protože z technického hlediska jeho reaktor nedisponuje, některými velmi účinnými prvky pasivní bezpečnosti (viz http://vetrovec.blog.idnes.cz/c/307933/Lapac-aktivni-zony.html). Dalším negativem je fakt, že zařízení pro Američany vyrobí spíš východní Asie, než nějaké české firmy.
  Jadernak
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Applied Materials Inc (07/20 Q3, Aft-mkt)
Macy's Inc (07/20 Q2)
RWE AG (06/20 Q2)
thyssenkrupp AG (06/20 Q3)
6:00Carlsberg AS (06/20 Q2)
7:00Deutsche Telekom AG (06/20 Q2)
9:00CZ - CPI, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - Celk. počet žádostí o dávky v nezam.
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.