Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sýr zadarmo najdete jen v pasti na myši. Nová jistota je riziko!

Sýr zadarmo najdete jen v pasti na myši. Nová jistota je riziko!

8.2.2013 12:28
Autor: Anonymní Investor, ???

Hra na jistotu je to nejriskantnější, co můžete v dnešní době udělat. Alespoň to ve své nové knize tvrdí multimilionář Randy Gage - jeden z největších expertů na úspěch a prosperitu.

Ačkoliv spoustě jeho myšlenek jsem nepřišel na chuť, mnoho z nich je velmi zajímavých. Jedna z těch základních tezí platí i pro investování: „V nové ekonomice prosperuje ten, kdo bude stát v čele trendů a předpovídat je, nikoli jen naivně reagovat na včerejší události.“ (Och, proč mi to připomíná fundamentální analytiky brokerských domů...) Kdo chce dnes vytvářet bohatství nebo dosáhnout úspěchu, musí přemýšlet kriticky a překonat meze obvyklého myšlení.

Když se podíváte na dnešní svět a vidíte, jak vlády spravují své rozpočty a manipulují ekonomiku, víte, jak to skončí. Ekonomiky se zhroutí a odnese to spousta lidí. Dobrá zpráva je, že spousta jiných ale zbohatne. Posunou se paradigmata, objeví se nové překážky, a kdo poskytne řešení, bude prosperovat. Nákup státních dluhopisů, ukládání peněz na spořicí účty a spoléhání se na důchodové programy států jsou dnes ta riskantnější varianta (také vůbec neuvažujete o druhém pilíři důchodového pojištění?). Programy státní podpory úplně zdivočely. Jakmile jednomu poskytnete podporu, bude to považovat za své právo. Špatné hospodaření státu společně s programy státní podpory ničí bohaté a ve svém důsledku škodí chudým.

Šéfka německé socialistické strany Katja Kippingová, podala návrh na 100% daň na veškerý příjem nad 40 000 EUR měsíčně. K tomu jí inspiroval kandidát na francouzského prezidenta Jean-Luc Mélenchon, který požadoval daň 100% na příjem nad 360 000 EUR ročně.

Konfrontujte tyto návrhy s myšlenkami Thomase Jeffersona, třetího prezidenta Spojených států:

„Brát jednomu, protože se zdá, že on nebo jeho otec svou pílí nashromáždil příliš, aby byli ušetřeni ti, kteří sami nebo jejich otcové neprokázali stejnou zručnost a píli, znamená svévolně porušit první princip sdružení – právo svobodně vykonávat své podnikání a požívat jeho ovoce.“

Pokud jste bohatí a bydlíte v Evropě, měli byste pomalu balit kufry, protože Evropa v dnešní době vyzařuje kolektivistické myšlenky jako přehřáté slunce.

Politika je hra, v níž funguje rozdávání sýra zdarma. Protože politici potřebují ke zvolení většinu, zaměří se vždy na lidi bez sýra, jelikož jich je mnohem více. A rozdávají jim sýr – bezplatnou zdravotní péči, bezplatné vzdělání, vyšší důchody... Dochází ke zdaňování produktivních lidí a sponzorování těch neproduktivních. Vlády i tak nemají dost peněz a hrají tu nejhorší pyramidovou hru na světě...

A co dělat? Zde jsou rady Randyho Gage:

1. Chcete-li zbohatnout, nehledejte radu u těch, co jsou na mizině váš bankéř vám možná může dát pár užitečných rad, ale vydělává tak 50 000 USD ročně (doplňuji, že v Čechách tak půl milionu). Nemůžete tedy od něj čekat, že vám pomůže stát se milionářem.

2. Nespoléhejte se na důchod od státu a investujte sám:

a. Neukládejte své úspory v jedné měně, ale uvažujte o třech až čtyřech.

b. Nenechávejte svá aktiva jen v místě, kde žijete. Možná si myslíte, že stát nemůže zbankrotovat, ale on může … Měna pak ztratí přes noc veškerou hodnotu.

c. Kupte si nemovitost. Ale buďte si jisti, že jí ve zlých časech nebudete muset prodat.

d. Myslete proti proudu. Všímejte si, kam jdou masy, a ptejte se sami sebe, jak bude vypadat kyvadlový efekt.

e. Kupte si drahé kovy – je to jediná skutečná světová měna.

A pamatujte...

Riziko je nová jistota, jen pokud uvažované riziko podstupujte na základě spolehlivých informací a inteligentních rozhodnutí. Neznamená to riskovat proto, že je něco riskantní. Varování je tedy jasné: státy svou bláznivou politikou řídit ekonomiku způsobí vážné ekonomické turbulence. Následky ponesou lidé, kteří se svým důchodem spoléhají na stát. Avšak těm, kteří chápou podstatu situace, se naskytují lepší příležitosti k vytvoření bohatství než kdykoliv před tím.

Hodně štěstí a ještě jedna věc - berte to s rezervou.

Investor

(Zdroj: Randy Gage - Riziko je nová jistota)


Čtěte více:

Steve by měl radost. Ale bez něj to není ono.
3.2.2012 13:47
Apple. Firma, o které se v posledních měsících mluví nejvíc ze všech f...
K čemu jsou vlastně dobří brokeři?
22.3.2012 12:14
Dnešní glosa velmi volně navazuje na minulé, tolik diskutované, téma. ...
Co dělat, když se nedaří?
1.8.2012 9:12
Na každého přijde slabší chvilka, na mě též. V životě, i při obchodová...

Váš názor
 • Tleskám :-) AI konečně dobrý článek :-)
  8.2.2013 14:42

  i když jsou tam citace a s lecčím se dá nesouhlasit smekám a potlesk ve stoje :-))) jen tak dál ty kluku ušata. Snad tě ta kritika něčemu naučí :-) ---------- Tak pravil legendarní investor z Greenlandu :-)
  martík
 • Vše s mírou - alkohol, státní dluhy i rady investorů
  8.2.2013 13:10

  Nelze polemizovat se vším, řada myšlenek je inspirativních, řada je k ničemu, nebo již neplatí. Např. citát Jeffersona je dobrým měřítekm jak posuzovat státní výdaje, ale někdy mám pocit, že lidi chtějí plné pohodlí od státu, ale nechce se jim a na to dávat daně (dálnice, školství, aktivní a rychlá policie). Ale pojďme si projít rady Randyho Gate: 1 ano správně, banky by měly hodnoty uchovávat, nikoliv vytvářet. Až akcionáři bank přestanou nutit manažery k riziku, vše se vrátí. 2a Ukládejte si peníze do té měny, ve které chcete trávit důchod. 2b Bankrot státu neznamená bankrot měny – Řecko v podstatě zbankrotovalo, ale euru se daří dál. 2c Kupte si nemovitost, vláda Vám ji kdykoliv znárodní 2d Jen je potřeba rozpoznat kdy nastane kyvadlový efekt zpět a kdy se pohnuly celé hodiny s i kyvadlem 2e Kupte si zlato, ukradne Vám je soused, nájezdní lupič, nebo i stát (to se stalo i v USA, 30 léta). A co myslíte, až bude bankrotovat český stát, ze kterého pilíře dostanete alespoň něco – z prvého pilíře nebo z druhého? :- ))
  Aleš Mülelr
 • To je PR na emigraci?! K tomu srovnejte/Viz v/tip EMIGROVAT NENÍ KAM!
  8.2.2013 13:04

  To je PR na emigraci?! Všude platí poslední přistěhovalec (i ten/ta/to ze Stydkých Pysků ...) K tomu srovnejte: 1. Viz v/tip JEDNO JE JISTÉ: EMIGROVAT NENÍ (V PODSTATĚ V DOBĚ OB/MĚNOVÝCH VÁLEK A GLOGLOGL/OBALIZACE) KAM! 2. HIC RHODUS (Rhodos), HIC SALTA! / TADY JE ROHO DOS, TADY SKÁKEJ! ... Přeneseně: Tady a teď předveď (ukaž) co umíš! Osobně provozuji Glóbus/Vesmír jako azylový dům ... ;) A/Ť PLATÍ BLBATÍ!
  king
Aktuální komentáře
22.5.2018
8:54Po ránu by se mělo dařit Německu, do Prahy nastupují světové tituly  
6:41Továrny budoucnosti budou vypadat jinak, než si obvykle představujeme
21.5.2018
22:01Wall street: Dow Jones opět pokořil 25 000 bodů
18:24Na jaké hodnotě uzavře index S&P 500 na konci roku
17:58PŘIVÁDÍME: Juventus FC. Akcie klubu s „nejchytřejší“ přestupní a hráčskou platovou politikou
17:38Švédové už pociťují nezamýšlené důsledky přechodu na bezhotovostní společnost
17:26Akcie Tesly posilují. Pražská burza zakončila ztrátou  
17:21Zájem o riziko na trzích převládá, ale Itálii obchází. Koruna dál nabírá ztráty  
16:35CEFC Shanghai, dcera čínské CEFC Energy, nedokáže splácet dluh
16:14Globální dividendy byly v prvním čtvrtletí rekordní
16:04Pompeo: Írán pozná nevídaný finanční tlak, jadernou zbraň nezíská
15:17Ničí velké technologické firmy maloobchodní trhy?
14:23UNIMEX GROUP - Oznámení o fúzi společností
13:58Týdenní výhled: Hrozba cel odvolána, brzdit mohou evropská data. Výsledkovou sezónu uzavře retailový komplex  
12:33Viceguvernér ČNB Hampl: Ekonomika se přehřívá, je čas utáhnout kohouty
12:16Šéf Ryanair (+3,6 %): Některé aerolinky nepřežijí zimu
12:12Atraktivní světové akcie na domácí burze a za koruny!
11:06Itálie versus Čína. Trhy začaly pozitivně, ale eurodolar moc úspěšný není  
10:44Má nemocenská vůbec smysl?
10:15PX mírně roste při slabších objemech. Část evropských burz je kvůli svátkům zavřená

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba