Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman Sachs zhoršuje krátkodobý výhled na světové akcie, nadále věří Asii

Goldman Sachs zhoršuje krátkodobý výhled na světové akcie, nadále věří Asii

11.02.2013 16:44

Výhled pro světové akciové trhy pro následující čtvrtletí se zhoršil, říkají v pátek vydané analýze stratégové Goldman Sachs. Globální akcie, kterým nově pro následující tři měsíce přiřazují doporučení „neutral“ proti předchozímu „overweight“, podle GS ovlivní v krátkém období určitá nejistota na trzích, potřebují navíc čas na „strávení“ v posledních týdnech nabytých zisků.

„Potenciál pro větší rally je v blízké době pravděpodobně omezený vzhledem k tomu, že americké akcie obchodují mírně nad našimi odhady současné fair value vycházející z aktuálních ekonomických podmínek, a evropské akcie by měly prostor k růstu pouze za předpokladu, že by výnosy u dluhopisů setrvaly na současných velmi nízkých úrovních,“ zní delší verze argumentace GS.

Největšími riziky pro pokles jsou v následujících třech měsících podle stratégů výhled fiskální politiky ve Spojených státech a rozpočtová situace v Evropě. Zároveň však předpokládají, že dojde-li k tendencím k výprodejům, ty nebudou ani dlouhotrvající ani příliš výrazné, a mohou být impulsem k navýšení expozice vůči akciím. Jakýkoli impuls pro růst akciových trhů ale podle Goldmanů v současnosti chybí.

V ročním horizontu nicméně banka zůstává u doporučení „overweight“, tedy radí akcie nakupovat. Goldman Sachs očekává, že ve prospěch akciových výnosů promluví kombinace oživení růstu globální ekonomiky, posílení korporátních zisků a klesající rizikové prémie. Světová ekonomika by měla podle analytiků letos zrychlit z loňských 3,1 procenta na 3,3 procenta a v roce 2014 ve zrychlení pokračovat.

Co se týče jednotlivých regionů, doporučení GS zůstává beze změny: „overweight“ na Asii vyjma Japonska, „underweight“ na Spojené státy, a to jak v krátkodobém tak dlouhodobém horizontu. Svou pozici v rámci investičního portfolia na 3 měsíce upravili analytici na hotovosti na „overweight“.

Americké akciové trhy zažily v posledních týdnech růst (S&P 500 rostl šest týdnů v řadě), který zpomalil až v minulém týdnu, kdy Dow Jones Industrial Average zaznamenal první, ač pouze 0,1procentní, týdenní ztrátu v letošním roce. Na začátku února se DJIA podíval poprvé po pěti letech nad psychologickou hranici 14 tisíc bodů. Technologický Nasdaq dnes sestupuje z 12letého maxima, když mírný růst futures dnes Wall Street s otevřením zvrátila a hlavní akciové indexy ztrácejí zhruba 0,3 procenta. 

 
(Zdroj: Goldman Sachs, MarketWatch)


Čtěte více:

Goldman Sachs: Věřte americkým akciím. Příští rok vydělají 12 %
03.12.2012 15:25
Americkým akciovým trhům se v příštím roce bude dařit, myslí hlavní ak...
Goldman Sachs: Zbavte se dluhopisů, sázejte na akcie. Tentokrát to vyjde i v Číně
07.01.2013 11:38
Americká banka Goldman Sachs vydala velké varování investorům, kteří s...
Wall Street v závěru týdne silně roste, index Dow Jones překonal 14 000 bodů!
01.02.2013 16:59
Nový měsíc se pro americké akcie zatím vyvíjí více než pozitivně, když...
Raketový růst a udržení zajímavé dividendy - Goldman Sachs dále věří ČEZu
11.02.2013 14:37
Podhodnocenost vůči sektorovému průměru dává akcím skupiny ČEZ (638,4 ...

Váš názor
  • A ještě tu o Červené Karkulce
    11.02.2013 17:05

    bych prosil. Jejich krátkodobé manipulace jsou celkem přesné. Technika říká, ale něco jiného. Vyspělé trhy pokračují v trendu, korekce na rozvojových trzích. Toto doporučení uerčitě nedostali jejich klíčoví klienti...
    Pibik
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průměrná mzda, reálný růst, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y