Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman Sachs zhoršuje krátkodobý výhled na světové akcie, nadále věří Asii

Goldman Sachs zhoršuje krátkodobý výhled na světové akcie, nadále věří Asii

11.2.2013 16:44

Výhled pro světové akciové trhy pro následující čtvrtletí se zhoršil, říkají v pátek vydané analýze stratégové Goldman Sachs. Globální akcie, kterým nově pro následující tři měsíce přiřazují doporučení „neutral“ proti předchozímu „overweight“, podle GS ovlivní v krátkém období určitá nejistota na trzích, potřebují navíc čas na „strávení“ v posledních týdnech nabytých zisků.

„Potenciál pro větší rally je v blízké době pravděpodobně omezený vzhledem k tomu, že americké akcie obchodují mírně nad našimi odhady současné fair value vycházející z aktuálních ekonomických podmínek, a evropské akcie by měly prostor k růstu pouze za předpokladu, že by výnosy u dluhopisů setrvaly na současných velmi nízkých úrovních,“ zní delší verze argumentace GS.

Největšími riziky pro pokles jsou v následujících třech měsících podle stratégů výhled fiskální politiky ve Spojených státech a rozpočtová situace v Evropě. Zároveň však předpokládají, že dojde-li k tendencím k výprodejům, ty nebudou ani dlouhotrvající ani příliš výrazné, a mohou být impulsem k navýšení expozice vůči akciím. Jakýkoli impuls pro růst akciových trhů ale podle Goldmanů v současnosti chybí.

V ročním horizontu nicméně banka zůstává u doporučení „overweight“, tedy radí akcie nakupovat. Goldman Sachs očekává, že ve prospěch akciových výnosů promluví kombinace oživení růstu globální ekonomiky, posílení korporátních zisků a klesající rizikové prémie. Světová ekonomika by měla podle analytiků letos zrychlit z loňských 3,1 procenta na 3,3 procenta a v roce 2014 ve zrychlení pokračovat.

Co se týče jednotlivých regionů, doporučení GS zůstává beze změny: „overweight“ na Asii vyjma Japonska, „underweight“ na Spojené státy, a to jak v krátkodobém tak dlouhodobém horizontu. Svou pozici v rámci investičního portfolia na 3 měsíce upravili analytici na hotovosti na „overweight“.

Americké akciové trhy zažily v posledních týdnech růst (S&P 500 rostl šest týdnů v řadě), který zpomalil až v minulém týdnu, kdy Dow Jones Industrial Average zaznamenal první, ač pouze 0,1procentní, týdenní ztrátu v letošním roce. Na začátku února se DJIA podíval poprvé po pěti letech nad psychologickou hranici 14 tisíc bodů. Technologický Nasdaq dnes sestupuje z 12letého maxima, když mírný růst futures dnes Wall Street s otevřením zvrátila a hlavní akciové indexy ztrácejí zhruba 0,3 procenta. 

 
(Zdroj: Goldman Sachs, MarketWatch)


Čtěte více:

Goldman Sachs: Věřte americkým akciím. Příští rok vydělají 12 %
3.12.2012 15:25
Americkým akciovým trhům se v příštím roce bude dařit, myslí hlavní ak...
Goldman Sachs: Zbavte se dluhopisů, sázejte na akcie. Tentokrát to vyjde i v Číně
7.1.2013 11:38
Americká banka Goldman Sachs vydala velké varování investorům, kteří s...
Wall Street v závěru týdne silně roste, index Dow Jones překonal 14 000 bodů!
1.2.2013 16:59
Nový měsíc se pro americké akcie zatím vyvíjí více než pozitivně, když...
Raketový růst a udržení zajímavé dividendy - Goldman Sachs dále věří ČEZu
11.2.2013 14:37
Podhodnocenost vůči sektorovému průměru dává akcím skupiny ČEZ (638,4 ...

Váš názor
  • A ještě tu o Červené Karkulce
    11.2.2013 17:05

    bych prosil. Jejich krátkodobé manipulace jsou celkem přesné. Technika říká, ale něco jiného. Vyspělé trhy pokračují v trendu, korekce na rozvojových trzích. Toto doporučení uerčitě nedostali jejich klíčoví klienti...
    Pibik
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data