Aktualizováno Předběžná data ukázala, že růst německého HDP byl v prvním čtvrtletí pouze 0,1 procenta mezikvartálně, zatímco se čekalo 0,3 procenta. Předchozí čtvrtletí znamenalo pro ekonomiku pokles o 0,7 procenta (revidováno dolů z -0,6 procenta). Podle Destatisu se na slabém růstu ekonomiky podepsalo extrémně studené počasí. V meziročním srovnání se HDP za první čtvrtletí snížil o 1,4 procenta, což je taktéž pod odhady, které počítaly s mírným růstem. V tomto případě ale navíc zapůsobil kalendář - loni byl přestupný rok a na první kvartál připadly také Velikonoce.
Mírný růst ekonomiky táhla takřka výhradně spotřeba domácností, která se zvedala po poklesu z konce minulého roku. Investice do fixních aktiv klesly a pokračovaly tak v trendu z minulého roku. Vliv zahraničního obchodu byl neutrální při významném poklesu objemu dovozu i vývozu.
Pozitivní na německých číslech je růst spotřebitelské poptávky. Tu podporuje dobrá situace na trhu práce a její posilování je faktor, který by měl podporovat zbytek eurozóny. Zatím se tak ale moc neděje, jak naznačuje pokles německého dovozu. Zklamání z dat za první kvartál také mírní mimořádné faktory, které na ekonomiku dolehly. Celkově však negativní dojem převládá, oživení největší evropské ekonomiky je výrazně pomalejší, než se předpokládalo. Slabý výkon Německa podporuje očekávání, že ekonomika eurozóny za první čtvrtletí klesla, což technicky znamená recesi. Navíc, mírně horší data publikovala Francie, jejíž HDP mezikvartálně klesl o 0,2 procenta. Pomalejší oživení zapadá do politiky ECB, která obnovila snižování sazeb. Spekulace na další takový krok po dnešku posílí, což je pro euro negativní signál.