Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Řecký soud zrušil rozhodnutí o uzavření veřejnoprávní ERT, premiér je pro „přechodný“ provoz

Řecký soud zrušil rozhodnutí o uzavření veřejnoprávní ERT, premiér je pro „přechodný“ provoz

18.06.2013 11:08
Autor: ČTK

Řecký premiér Antonis Samaras navrhl svým koaličním partnerům, že by veřejnoprávní televize a rozhlas ERT mohly opět začít vysílat. Šlo by nicméně jen o "přechodný" provoz, protože předseda vlády trvá na restrukturalizaci společnosti ERT a jejím "zeštíhlení", tedy úspornějším provozu. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na zdroj z řecké vlády. Samaras se tak snaží odvrátit politickou krizi a vyhnout se konání předčasných voleb. O opětovném zahájení vysílání rozhodl večer i řecký nejvyšší správní soud, když, jak informoval soudní zdroj, nařízení vlády o uzavření ERT zrušil.

Konzervativní předseda vlády ze strany Nová demokracie se setkal se svými kolegy z vládní koalice včera večer ve svém sídle. Jak Evangelos Venizelos, vůdce socialistů (PASOK), tak Fotis Kuvelis z Demokratické levice (DIMAR) požadovali okamžité a plné obnovení provozu veřejnoprávní televize a rozhlasu. Jednání sice skončila bez výsledku, politici se však dohodli, že se sejdou k dalšímu jednání ve středu, napsala agentura Reuters.
 

 
Samaras prý rovněž na jednání navrhl některé změny na vládních postech, ke kterým by mělo dojít do konce června, a slíbil obnovit koaliční dohodu se svými spojenci tak, aby mohla trojice stran v kabinetu lépe fungovat. I tyto body mají být tématem středeční schůzky.

Z večerního rozhodnutí nejvyššího správního soudu vyplývá, že veřejnoprávní rozhlas a televize mohou i nadále vysílat do té doby, než bude případ definitivně vyřešen a bude rozhodnuto o médiu, které by mělo ERT nahradit, upřesnil nejmenovaný soudní zdroj. Stížnost k soudu podaly odborové organizace v ERT, které se tak snažily bojovat proti nečekanému rozhodnutí vlády televizi a rozhlas ze dne na den odpojit od vysílání.

Uzavření rozhlasu a televize z minulého týdne vedlo k propuštění téměř 2700 zaměstnanců, jak se ale premiér nechal již dříve slyšet, šlo o součást závazků Řecka pokračovat v reformách. Jestliže by se politickou krizi nepodařilo vyřešit a došlo by k předčasným volbám, šlo by v zemi již o čtvrté hlasování za necelé čtyři roky.


Čtěte více:

MSCI vyloučila Řecko z vyspělých zemí kvůli nevyhovujícímu finančnímu trhu
12.06.2013 11:02
Řecko se stalo první zemí považovanou za „vyspělou“, která o toto ozna...
Reformní snahy řecké vlády hatí „odboj“ redaktorů. Vládní krize?
17.06.2013 17:22
Rozruch veřejnosti, které vyvolalo vládní rozhodnutí uzavřít veřejnopr...

Váš názor
 • darmožrouti
  18.06.2013 12:52

  Darmožrouti opět vyhráli ? Je zajímavé, že sebevraždy Řeků ve finančně bezvýchodných situacích nechávalo členy Evropské vysílací unie (EBU) chladnými a šetřilo se a šetřilo. Ale jak se má šáhnout na hlásnou troubu bruselské propagandy, tak je najednou zle a šetřit se nemusí ? Se nedivím, že 50 ředitelů veřejnoprávních televizí v EU podepisuje za EBU nějaké petice. Pakáž jedna. Zrušil bych i tu naši propagandistickou ČT.
  Peté13
  • Re: darmožrouti
   18.06.2013 13:25

   ..naše "nezávislá" veřejnoprávní televize je dokonce tak opatrná, že u všech pořadů týkajících se politiky, raději zrušila diskuse. Je to údajně pro neustálou neukázněnost diskutujících :))).. Vedení zpravodajství ČT (řídící se heslem, propaganda za vaše prachy) je toho času názoru, že ukázněný diskutér je jednotka, která každý měsíc zaplatí televizní poplatek, drží hubu a dívá se, co jí je servírováno.. Nejlepší by fakt bylo to hodně osekat i u nás..
   bob
   • Bobečku
    18.06.2013 13:46

    Mile jsi mě překvapil, jsem na chlup stejného názoru. Roční příjem 7 miliard z koncesionářských poplatků neživí už jen samotné přemnožené zaměstnance ČT, ale obdarovává plno dalších pijavic z řad politického spektra, "kulturní fronty" a externí znalce na ideologické otázky. Čas na názory posluchačů zde již není. Divák je označen za otravný hmyz, který ničemu nerozumí. Prostě sledujeme návrat do Husákovy normalizace.
    Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Domino's Pizza Group PLC (12/19 Q4)
Raiffeisen Bank International AG (06/20 Q2)
Sysco Corp (06/20 Q4, Bef-mkt)
Vestas Wind Systems A/S (06/20 Q2)
1:50JP - Obchodní bilance, mld. JPY
8:00UK - Míra nezaměstnanosti 3M
8:00UK -Změna zaměstnanosti
9:00HU - CPI, y/y
10:30Prudential PLC (06/20 Q2)
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - PPI bez energií a potravin, y/y