Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Řecko začíná vyjednávat o dluzích

Řecko začíná vyjednávat o dluzích

30.01.2015 8:25
Autor: Redakce, Patria.cz

Řecká vláda dnes seznámí vedoucího představitele eurozóny se svými představami o tom, jak by se měly zmírnit podmínky mezinárodního záchranného programu, na jehož základě země tvrdě splácí obří dluhy a nelítostně vede úspornou hospodářskou politiku.

Šéf Euroskupiny a nizozemský ministr financí Jeroen Dijsselbloem se v Aténách za tímto účelem setká s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem a ministrem financí Janisem Varufakisem. Euroskupina sdružuje ministry financí zemí platících eurem, tedy i Řecka.

Dosavadní podmínky záchranného programu označil Tsipras v předchozích dnech za neudržitelné. Vláda tak bude podle všeho usilovat o snížení výše splátek výměnou za jejich prodloužení, přičemž by se měly vázat na řecký hospodářský růst.

Kabinetní ministři v těchto dnech oznámili sérii opatření, která hrozí vážně zatížit státní pokladnu. Dijsselbloem před dnešní návštěvou upozornil, že pokud by řecká vláda splnila všechny sliby, které dala voličům před nedělními volbami, pak by řecký státní rozpočet "velmi brzy vykolejil".

V pondělí a v úterý navštíví ministr Varufakis Británii, Francii a Itálii, aby získal pro svoje plány jejich podporu. Z eurozóny se již dostalo ale Řecku varování, že ne všichni její členové jsou připraveni k ústupkům. Podle spekulací listu The Wall Street Journal bude zejména ostře proti španělská vláda, která se před prosincovými volbami obává posílení protestního hnutí Podemos a která by tedy také nejraději obětovala Řecko. Odchod Řecka z eurozóny by tak prý přispěl k záchraně Španělska.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

Nervozita z Řecka pro dnešek polevila a euro je silnější
29.01.2015 17:23
Eurodolar stlačil dolů Fed, po krátké stabilizaci se ale kurz vydal op...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.12.2025
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:46RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:23Americká cla poškodila ze všech německých odvětví nejvíce autoprůmysl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data