Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Putin odmítl vážnou hospodářskou krizi

Putin odmítl vážnou hospodářskou krizi

19.06.2015 15:35
Autor: Redakce, Patria.cz

Ruská ekonomika navzdory předpovědím neprožívá větší krizi, inflaci se daří držet pod kontrolou, kurz rublu je stabilnější a banky se přizpůsobily novým podmínkám, řekl dnes na ekonomickém fóru v Petrohradě ruský prezident Vladimir Putin. Země, která čelí poklesu důležitých příjmů z těžby ropy a západním hospodářským sankcím, podle něj hodlá vytvořit lepší podmínky pro investory, předvídatelné právní prostředí a zmrazit daně.

Putin začal k účastníkům fóra hovořit se zhruba půlhodinovým zpožděním a projev zahájil chválou ruského hospodářství. Ekonomika se prý relativně dobře vyrovnává s klesajícími cenami ropy i důsledky sankcí, které mimo jiné omezují přístup Ruska na finanční trhy a západní země je vyhlásily v souvislosti s ruským podílem na ukrajinské krizi.

Prezident poté oznámil, že Moskva plánuje investiční pobídky, chce zmrazit daně na období čtyř let a podpoří vědu a technologické inovace. Spolupráce se Západem prý podle něj bude i přes diplomatické neshody pokračovat. "Dialog je v našem společném zájmu," řekl Putin.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

5 grafů o Řecku, po kterých vás přejde smích
19.06.2015 14:00
Mohlo by se zdá, že řecká krize je jenom poker hra nervů mezi eurozóno...
Rusko zvažuje zpřísnění podmínek pro zahraniční firmy
19.06.2015 14:03
Rusko zvažuje zpřísnění podmínek pro zahraniční firmy, které podnikají...
Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají - Kreml zváží finanční pomoc Řecku
19.06.2015 15:01
Na mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě zaznělo, že Rusko zváží ...

Váš názor
  • On bolšoj i geroj
    20.06.2015 5:55

    Rusa jenom umlátit, sám se nikdy nevzdá. Kdyby mu z bláta koukali jenom nozdry, bude dál řvát, že je vítěz. Putinův pronárod velebí jenom sílu, veškerá diplomacie a jednání jsou pro ně jen slabost soupeře. To je prostě východní kultura a Evropa to musí pochopit, jinak nepřežije (naprosto záměrně kladu Rusko a Evropu do protikladu, protože Rusko nemá s Evropou nic společného). A tenhle zkrachovalej řiťolez už by tam měl zůstat - (http://www.novinky.cz/diskuse?id=407077&articleId=/zahranicni/evropa/372876-rusko-ma-pravo-na-vlastni-cestu-prohlasil-klaus-v-petrohradu.html§ionId=742) Bude to asi poslední destinace, kde ještě mají chuť poslouchat jeho zcestný pindy. U nás by ho lidi asi rozsápali, Amíci už s ním taky vyrazili dveře a pan profesor zlodějiny potřebuje svou pravidelnou dávku potlesku, jinak upadá do abstinenčního šoku. Bohužel se dostal do opačný role, než byl zvyklej - dříve mu bylo analizováno, teď musí analizovat on.
    marrtt
    • Re: On bolšoj i geroj
      20.06.2015 6:27

      omlouvám se ---koukaly (nozdry)
      marrtt
Aktuální komentáře
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data