Aktualizováno Osobní příjmy se ve Spojených státech za září zvýšily o 0,1 procenta po 0,4 procentním růstu v srpnu. Mzdy v září pouze stagnovaly a vyšší příjmy tak zařídily výnosy z aktiv, tedy dividendy a renty, nebo sociální příspěvky.

Výdaje taktéž zpomalily a to na 0,1 procenta, zatímco v srpnu rostly o 0,4. Statistika maloobchodních tržeb naznačila slabé výdaje za zboží, podle dnešních dat dokonce tyto výdaje klesly a to hlavně kvůli zboží běžné spotřeby. Naproti tomu výdaje za služby si udržely celkem solidní tempo.
Také v meziročním srovnání sledujeme pomalejší růst příjmů i výdajů a to o 3,8, respektive 2,9 procenta. Reálně přitom výdaje rostly o 2,4 procenta a úspory jsou meziročně vyšší.
Dynamika cen, za které spotřebitelé zboží a služby pořizují, se v září snížila. Meziměsíčně deflátor PCE klesl o 0,1 procenta při výrazném vlivu nižších cen energií. Jádrový index si udržel 0,1procentní růst, který vykazuje už řadu měsíců. Meziroční inflace měřená deflátorem PCE dosahovala 0,5 procenta, tedy o trochu méně než v srpnu. Jádrová inflace je stabilní.
Data o příjmech a výdajích jsou pouze mírně nižší, než se předpokládalo. Velké překvapení se nekoná ani u cenového indexu osobních výdajů, který byl v září pod tlakem levnější ropy a z něhož začne tento efekt vyprchávat až v následujících měsících. Nová čísla jsou v souladu s údaji ve včerejším reportu o HDP, totiž že si soukromá spotřeba stále drží solidní tempo i přes zpomalení oproti 2Q. Zároveň dnešní údaje nenaznačují významnou úpravu údajů o HDP v rámci budoucích revizí a na trhu se zřejmě nesetkají s velkou odezvou.