EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1109 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 38. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.
Preferovaný scénář: Konsolidace. Současné úrovně dolaru odolávají již pár dní, instrument by při nich mohl zkonsolidovat a ještě minimálně dnes vydržet.
Alternativní scénář: SHORT pozice. Dolar začal den nadějně a pokud mu síly vydrží, posune se k hodnotě 1,1050 EURUSD.
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,31, celkem 43 % obchodníků se nachází v long pozici.
Klíčové technické úrovně:
R2 - 1,1182
R1 - 1,1153
Pivot - 1,1109
S1 - 1,1081
S2 - 1,1036

Komentář: Týden nabitý makrodaty zahajuje dolar ofenzivou a posiluje pod denní pivot. Pomáhá mu k tomu zřejmě i situace v Británii, která se přes víkend mírně vyhrotila ve spojitosti s vypsaným referendem a značným rozkolem v názorech klíčových představitelů (např. Cameron vs. Johnson, aneb premiér vs. starosta Londýna). Vytrvalá převaha dolaru se projevuje na grafu mírně klesajícím regresním kanálem od úrovně 1,1200 EURUSD až po téměř 1,1050 EURUSD. Za pár okamžiků si pár počká na reakci na německý index nákupních manažerů. Na kontraindikátoru je znát úbytek krátkých pozic, které sázejí na posílení dolaru. Mohlo by to znamenat, že kolem současných hodnot 1,1100 EURUSD se vytrácí vůle forexových obchodníků nakupovat americkou měnu. Při této úrovni by se tedy mohla zformovat určitá (minimálně střednědobá) rezistence pro zámořské platidlo a pár by zde měl nějakou dobu konsolidovat. V tom samozřejmě může udělat rozruch kterékoli makročíslo. A že se jich tento týden dočkáme...
Na co dát pozor tento týden: Index nákupních manažerů v Německu a EMU, německé HDP, Ifo v Německu, spotřebitelská důvěra v USA, inflace v EMU, HDP v USA, osobní příjmy a výdaje v USA.