Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dow Jones v brzku na 20 000 bodech? Prý to není nemožné

Dow Jones v brzku na 20 000 bodech? Prý to není nemožné

19.07.2016 12:49
Autor: Pavel Daniel

Index Dow Jones může prý brzy dosáhnout hodnoty 20 000 bodů. Podle zpravodajského serveru CNN.com to není nemožné. Vždyť oproti současným hodnotám je k „cílové“ metě jen méně než 8 % - chcete-li zhruba 1500 bodů. Americké akcie se v posledních několika týdnech vezou na „býčí“ vlně růstu a vše nasvědčuje tomu, že mají reálnou šanci na "příznivé" vlně setrvat. A nahrát rychlejšímu dosažení historické mety může i výsledková sezóna za 2. čtvrtletí roku 2016.

Burzovní statistiky zatím dobrý trend potvrzují. Dow Jones i S&P 500 se vracejí ke svým historickým maximům. A americké akcie vycházejí navíc ze srovnání investičních nástrojů pořád výhoději, tvrdí CNN.com. Pro přehlednost - evropské akcie jsou investory po brexitu vnímány jako velmi rizikové, rozvíjející se trhy a Čína nenabízejí, kvůli stále velkým obavám spojených s růstem ekonomik, potřebnou stálost a ani komodity, i po nedávném obnovení růstu ceny ropy, nenabízejí růstový potenciál a některé z nich, včetně ropy, začínají znovu klesat. A obligace? Nízké výnosy státních dluhopisů v Evropě, či Japonsku, reálně investorům žádnou zajímavou možnost zhodnocení peněz nenabízejí.

CNN.com na to má vysvětlení - Investoři totiž oceňují, že americké akcie, i přes obavy z pomalejšího ekonomického růstu USA a nadcházejícím prezidentským volbám v zemi, dokážou oproti jiným investicím nyní nabídnout stále mnohem stabilnější vývoj než investice většiny ostatních hlavních rozvinutých a rozvojových zemí. „Spojené státy americké jsou aktuálně nejlepším místem pro investice,“ citoval zpravodajský server CNN.com Johna Augustina, šéfa investic Huntington Bank. „Jen nevím, jako dlouho to může trvat,“ dodal Augustine.

Podle něj může nyní příznivou dobu k nákupům amerických akcií prodloužit výsledková sezóna. Pokud totiž prý budou firemní výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku dobré, či nad očekávání dobré, mohou být výhledy pro druhou polovinu roku pro růst akcií velmi příznivé. Podle Augustina navíc firemní prognózy ukazují na to, že spotřebitelé budou i nadále utrácet a cestovat a že trh s bydlením zůstane velmi silný. Mimochodem – sázka na akcie, jejichž firmy jsou spojeny se segmentem bydlení, je dobrá i podle Matthewa Pistoria, portfolio manažera Henderson Geneva Capital Management.


Čtěte více:

Výsledky Novartis za 2Q16
19.07.2016 10:36
Farmaceutik Novartis dnes představil hospodářská čísla za druhé čtvrtl...
Výsledková sezóna a její dopad na trhy (video)
19.07.2016 10:55
Makléř Patria Finance Jan Korb shrnuje v novém videu dosavadní průběh ...
Brexit sráží německý ZEW, výhled je negativní pro celou EU
19.07.2016 11:38
Index podnikatelské nálady sestavovaný německým institutem ZEW přináší...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data