Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Lufthanse prudce klesl zisk, zaměří se na snižování nákladů

Lufthanse prudce klesl zisk, zaměří se na snižování nákladů

02.08.2016 9:22
Autor: Redakce, Patria.cz

Čistý zisk největší německé letecké společnosti Lufthansa se v prvním pololetí propadl o více než polovinu na 429 milionů eur z 954 milionů eur před rokem. Loni jej ale podpořil mimořádný příjem v souvislosti s dluhopisy. Firma dnes rovněž uvedla, že se letos hodlá soustředit na snižování nákladů v situaci, kdy poptávku po letecké přepravě zasáhly teroristické útoky v Evropě.

Provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek v letošním prvním pololetí vzrostl o 13 procent na 529 milionů eur. Lufthansa ale v červenci uvedla, že v celém letošním roce počítá s poklesem provozního zisku namísto dříve předpokládaného růstu. Zhoršení prognózy zdůvodnila teroristickými útoky a růstem politické a ekonomické nejistoty.

Generální ředitel podniku Carsten Spohr upozornil, že odvětví letecké přepravy se musí připravit na obtížnou druhou polovinu roku. "Teroristické útoky v Evropě a rostoucí politická a ekonomická nejistota mají hmatatelný dopad na počet přepravených cestujících," dodal.

Důsledky teroristických útoků a nejistoty, za kterou stojí například rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii, pocítily i další evropské aerolinky.

Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM minulý týden uvedla, že má po teroristických útocích obavy o atraktivitu Francie jako turistického cíle. Společnost AIG, která je majitelem britských aerolinek British Airways, zase upozornila, že poptávka po letecké přepravě ze strany firemního sektoru zůstává slabší. Dává to do souvislosti s červnovým rozhodnutím Británie odejít z EU.

Zdroj: ČTK, RTRS


Čtěte více:

Trumpova temná vize
02.08.2016 9:00
Donald Trump během večera, na kterém byl nominován na republikánského ...
Facebook: Komentář analytika k výsledkům za 2Q16 + nová cílová cena
01.08.2016 15:00
• Opětovná akcelerace meziročního růstu tržeb, která nás i trh překvap...
Obchodujte komodity (ETC) - s Patria Finance nyní jen za polovinu!
25.08.2016 16:30
ETC (Exchange Traded Commodity) jsou finančním produktem, který je sv...
Kofola v pololetí zvýšila tržby v ČR, SR a Slovinsku, zisk EBITDA klesl
01.08.2016 17:25
Značky Radenska, Rauch, Kofola, Rajec, stejně jako Semtex, Vinea nebo ...
Rozbřesk – Nákupní manažeři potěšili i nepotěšili
02.08.2016 9:10
Poté, co si trhy přebraly výsledky bankovních stres-testů, přišla v po...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.07.2025
9:45Víkendář: Evropa nepotřebuje datová centra ve velkém, zaměřit by se měla na aplikace umělé inteligence
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data