Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Akciová Asie ani na konci týdne neztrácela: Většina trhů totiž zahrála příznivé tóny

    Akciová Asie ani na konci týdne neztrácela: Většina trhů totiž zahrála příznivé tóny

    25.11.2016 8:33
    Autor: Pavel Daniel

    Ani poslední den předposledního listopadového týdne roku 2016 asijské akcie nepolevily v ziskových výkonech. Analytici připsali vývoj Díkůvzdání ve Spojených státech, který pomohl zpomalit neúprosný nárůst amerického dolaru, který doslova nasával kapitál z většiny rozvíjejících se trhů. Odborníci jsou však přesvědčeni, že půjde o krátkodobý jev, neboť Donald Trump, vítěz amerických prezidentských voleb bude chtít zřejmě přijmout politiku, opřenou o nárůst státních výdajů a zadlužení, jakož i cílenou na podporu vyššího ekonomického růstu a inflace.

    Asijský regionální benchmark akciový index MSCI Asia-Pacific (mimo Japonska) přidal 0,5 procenta a atakoval týdenní zisk ve výši 1,7 procenta. Toto číslo znamená největší týdenní nárůst za dva měsíce. Japonský akciový index Nikkei 225 uzavřel obchodní den se ziskem 0,26 % na 18 381,22 bodech, index Topix přidal 0,31 procenta. Japonský jen po předchozích volatilnějších výsledcích tentokrát téměř stagnoval a pohyboval se kolem hranice 113 jenů za dolar. Za celý týden ale jen atakoval 2,2procentní „skok“ vzhůru vůči americkému dolaru. Japonská říjnová jádrová inflace vykázala meziroční pokles o 0,4 %, očekávání počítala se stejným výsledkem: -0,4 %.

    Čínský akciový index Shanghai Composite uzavřel obchodní den se ziskem 0,6 % na 3 261,94 bodu a index CSI 300 se ziskem 0,9 % na 3 521,30 bodu. Hongkongský akciový index Hang Seng přidává 0,57 procenta, Hang Seng China Enterprises 1,24 procenta. Australský akciový index ASX 200 posílil o 0,41 procenta. Zajímavostí je růst akcií BHP Billiton, které vyšplhaly o 2,28 procenta na 26,50 USD za akcii, když australský těžař oznámil schválení programu financování ve výši 181 milionů dolarů na kompenzace aktiv Samarco, společného podniku v Brazílii. Jihokorejský index Kospi přidal 0,16 %.

    Ceny ropy na konci týdne mírně ztrácely, důvodem jsou podle analytiků okolnosti před blížící se schůzkou členských zemí OPEC, která má příští týden rozhodnout o snížení objemu těžby ropy. Cena ropy WTI ztratila 0,7 procenta na 47,64 USD/barel, přesto za týden vykázala růst o 4,3 procenta. Cena ropy Brent ztratila 0,9 procenta na 48,58 USD/barel a snížila tak své týdenní zisky na 3,7 procenta.


    Čtěte více:

    Bubliny, které za půl roku vynesly téměř 100 %
    24.11.2016 19:30
    Bubliny jsou ve financích vděčným tématem a dnes se jim budu věnovat i...
    Černý pátek: Internetové obchody táhnou čím dál víc
    24.11.2016 14:30
    Černý pátek, kterým začíná vánoční nákupní sezóna v severní Americe, j...
    Project Syndicate: Bude dolar trumpovat?
    26.11.2016 16:00
    Od zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států vyšrouboval příl...
    Konsolidace trhů dnes pomohla euru k menší korekci ztrát
    24.11.2016 16:50
    Během čtvrtečního obchodování jsme na hlavních trzích neviděli žádné p...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Nezaměstnanost