Americký dolar byl teď pod vlivem významných událostí. Za tu největší lze jmenovat včerejší zasedání členů amerického Fedu, kde i William Dudley, platící za největší holubici, připustil mnoho argumentů pro březnové zvýšení úrokových sazeb. Také se čeká, že současný americký prezident Donald Trump konečně poodhalí svůj plán na snižování daní. To bych označil zároveň jako nejdůležitější kurzotvorný prvek pro nadcházející období.
GBPUSD: Dolar dál navyšuje své zisky. K těm dnešním dolaru pomohl index nákupních manažerů ve Velké Británii, který zaostal za tržním očekáváním. Libra tak za dnešní den už ztratila 100 bodů a aktuálně se proti dolaru obchoduje pod druhým denním supportem.
Preferovaný scénář: Long pozice. V současné době se měnový pár nachází na spodní hranici bollingerova pásma, od kterého by se mohl vracet zpět do jeho středu. V takovém případě bychom se mohli podívat zpět k pivotním úrovním na hodnotě 1,24.
Alternativní scénář: Short pozice. Nárůst pravděpodobnosti březnového zvyšování úrokových sazeb v Americe může dál tlačit měnový pár jižním směrem. Silný dolar by se tak mohl vydat až ke spodní hranici regresního kanálu, do těsné blízkosti třetí supportní úrovně odpovídající hodnotě 1,221.
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni 2,38, celkem 70 % obchodníků se nachází v long pozici.
Klíčové denní technické úrovně:
R2 - 1,2507
R1 - 1,2446
Pivot - 1,2410
S1 – 1,2349
S2 - 1,2314
