Slabý dolar úspěšně katalyzoval růst, a to i přes čísla reportovaná americkou vládní agenturou EIA, jež poukázala na významný nárůst zásob surové ropy. Za stále pozitivní náladou můžeme hledat členy ropného kartelu OPEC, kteří vykazují vysokou míru disciplíny při dodržování produkčních kvót.
Dalším prorůstovým argumentem je neklidem zmítaná Venezuela, jejíž produkce spadla už o 30 %. Převažující dobrá nálada zcela zastínila jeden důležitý moment, a to pokoření rekordní hranici 10 mil. barelů denně vyprodukovaných v USA. Všichni si barvitě dokážeme představit, co další růst cen ropy bude s americkou produkcí udělá.
USOil:
WTI se opět pokoušela pokořit silnou rezistentní úroveň na hodnotě 66 dolarů za barel, která už třem atakům úspěšně odolala. V současnosti cena opět koketuje se stodenním průměrem, od kterého se před časem úspěšně odrážela. Růstový trend je zatím stále jednoznačný, i když současná cena se v našem trendovém kanálu jeví poněkud vyšší.

Preferovaný scénář: Short pozice.
Ropa nám poslední půl rok úspěšně trenduje v růstovém kanálu. Dá se tedy očekávat, že po nárazu na horní hranici tohoto kanálu by mohl nastat návrat do jeho středu respektive posun ke spodní hranice kanálu. V takovém případě se bavíme o poklesu k úrovni 64 resp. 62 dolarů za barel.
Alternativní scénář: Long pozice.
Pokud cena najde u stodenního průměru pevnou půdu pod nohama, mohla by se WTI opět pokusit překonat silnou rezistenci na úrovni 66 dolarů za barel. Úspěšný atak by znamenal posun k novým téměř čtyřletým maximům na hodnotě 68 dolarů za barel.