Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Francouzská OVH ztrojnásobí výdaje, postaví se Googlu a Amazonu

Francouzská OVH ztrojnásobí výdaje, postaví se Googlu a Amazonu

18.10.2018 12:39
Autor: ČTK

Francouzský poskytovatel webhostingu a cloudových služeb OVH hodlá v příštích letech ztrojnásobit investice a postavit se americkým internetovým gigantům Amazonu a Googlu. V pětiletém období od roku 2021 hodlá do svého rozvoje vložit čtyři až sedm miliard eur (103,4 až 181 miliard Kč). Oznámil to dnes zakladatel a majitel společnosti Octave Klaba. Současný investiční plán, který končí v roce 2020, pracuje s částkou 1,5 miliardy eur.

OVH má 27 datových center v 19 zemích, včetně Spojených států, kde nabízí webhostingové a cloudové služby společnostem i jednotlivcům. V České republice firma zahájila činnost v roce 2009.

Firma oznámila, že její roční prodeje dosahují asi 500 milionů eur a že vykazuje hrubý provozní zisk (EBITDA - před započtením úroků, daní a odpisů). Firma se podle svých slov rozvíjí tempem 20 procent ročně a budoucí investice plánuje využít na průzkum možností a případnou expanzi do dalších zemí včetně Ruska a Číny.

OVH podporují americké investiční společnosti KKR a TowerBrook Capital Partners, v roce 2016 v ní koupily menšinový podíl za 250 milionů eur.

Další kroky francouzského podniku povede Michel Paulin, bývalý čelný představitel francouzské telekomunikační dvojky SFR, kterého Klaba najal do funkce výkonného ředitele, napsala agentura Reuters.


Čtěte více:

Avast (+1,8 %) ve čtvrtletí zvedl výnosy o desetinu, potvrzuje výhled
18.10.2018 10:17
Původem česká antivirová společnost Avast zvýšila očištěné výnosy ve t...
Křetínský prý chce koupit podíl ve francouzském deníku Le Monde
18.10.2018 9:55
Český miliardář Daniel Křetínský jedná s francouzským finančníkem o ko...
Po výsledcích se daří Avastu i CETV, německé automobilky se vzpamatovaly z propadů
18.10.2018 10:04
Pražská burza v úvodu dnešního dne roste a index PX posiluje o téměř ...
Novartis koupí výrobce léků na rakovinu Endocyte za 2,1 mld. USD
18.10.2018 10:55
Švýcarská farmaceutická společnost Novartis koupí za 2,1 miliardy USD...
Trhy se přenesly přes Fed i brexit, dolar koriguje zisky
18.10.2018 12:31
Včerejší zápis z jednání Fedu potěšil dolar, méně už dluhopisy či ak...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data