E-auto má ekonomický i praktický smysl jen pro toho, kdo ho může nabíjet ve vlastní garáži, nejlépe zatím levnějším nočním proudem, tedy ze zásuvky 10/16A. Zároveň v zimě nepromrzne a nemá námrazu či sníh. pro ostatní je to šílenství, nemluvě o výměně baterií po poklesu kapacity pod 70%, protože cena takového by se už blížila nule. Všechno dění (díky EU) směřuje ke krachu automobilek, ať už budou vyrábět cokoliv. A s tím si to už v krizi vyžerou všichni.
James Bond

Vždy jsem si říkal, co se stane až přijedou lidé z práce a zasunou nabíječky do sítě. Zdroje konzumují kilowatty a tak bych chtěl vidět, jak garantovaný příkon ( platba za velikost jističe ) to vše utáhne na hlavních společných přívodech. Elektřina stejně jako uhlí je pokládána za neekologickou ( spec. daň ) třeba pro topení. Na napájení aut v tom nevidím rozdíl. Nabíjet se bude asi hlavně v noci kdy nepůjdou soláry a pár větrníků to nespasí. Takže zase z jádra a uhlí. Ve městech budou jezdit v čistotě a jinde se zasmradí z výroby elektřiny.
karel777

Jak daleko má člověk v průměru práci 15 km? To je v průměru asi tak potřeba dobít 6 Kwh během cca 12 hodin. Potřebný příkon 500W asi jako 25 let stará lednička.
..

Tož to je vzdálenost která nestojí za vlastnictví a provozování drahého rizikového elektrovehiklu. Úspora času je oproti veřejné dopravě zanedbatelná.
HenryFord
