Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Miliardář Cooperman: Koronakrize navždy změní kapitalismus, daně musí narůst

Miliardář Cooperman: Koronakrize navždy změní kapitalismus, daně musí narůst

24.04.2020 5:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Investor a miliardář Leon Cooperman uvedl pro CNBC, že koronakrize „pravděpodobně“ navždy změní kapitalismus a že bude nutné brzy zvýšit daně.

"Když je vláda oslovená, aby vás ochránila, když jste dole, má všechna práva vás regulovat, když jste nahoře," řekl Cooperman. "Kapitalismus se tudíž změnil."

Předseda a generální ředitel Omega Family Office uvedl, že se země posouvá doleva a že daně budou muset růst bez ohledu na to, kdo v listopadu vyhraje prezidentské volby. "Rychle, pokud vyhraje Biden, pomalu, pokud vyhraje Trump, ale daně musí narůst. Takže věci jako carry, daně z kapitálových výnosů, možnost zdarma přerolovat daň z prodeje nemovitostí, to vše bude muset být odstraněno. Mimochodem navždy,“ dodal Cooperman.

Minulý týden tento miliardář uvedl, že americká vláda by neměla dopustit, aby firmy bankrotovaly kvůli ekonomické destrukci způsobené pandemií koronaviru. Některá opatření CARES zaměřená na velké společnosti, včetně programu pro letecké společnosti, zahrnují omezení zpětného odkupu akcií a odměnám pro vedoucí pracovníky těm, co pomoc přijali.

Cooperman již dříve uvedl, že podporuje vyšší sazby daně, ale silně nesouhlasil s myšlenkou daně z majetku - plán navržený senátorkou za Massachussetts Elizabeth Warren během primárek.

Coopermanovy komentáře přišly po, co týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti popáté za sebou rostou na historická maxima. Cooperman uvedl, že je optimistický ohledně toho, že by se části ekonomiky mohly v květnu začít znovu otevírat, ale očekává, že celkové oživení bude pomalé. "Pokud máme na mysli sportovní akci nebo koncert, neumím si představit, že by se vrátily, dokud nebude vakcína," řekl Cooperman.

Cooperman dodal, že akcie jsou v současné době spravedlivě naceněny, přičemž S&P 500 se blíží úrovni 2 800 bodů.

Zdroj: CNBC


 
 

Čtěte více:

Zdanění rychlosti
09.12.2019 18:09
Nedávno jsme tu trochu uvažovali nad tím, že pokud chce „člověk rozumn...
Jak vyjít z temna v datech o nerovnosti
31.12.2019 10:41
Co se týče statistik o nerovnosti, žijeme v době temna. Víc než deset ...
Daň z bohatství: Případ Švýcarska
16.01.2020 6:07
V mnoha rozvinutých zemích vyvolaly rostoucí příjmy a s ním i souvisej...
Víkendář: Tahle středověká daň se snad již nevrátí
26.01.2020 8:12
„V systému opakované výměny mincí jsou staré mince prohlašovány za nep...
Britský regulátor: Vysokofrekvenční trading stojí trhy až 5 miliard dolarů ročně
05.02.2020 10:38
Vysokofrekvenční tradeři na globálních akciových trzích vydělají ročně...
MF navrhlo daňově zvýhodněné spoření na stáří pomocí investic
14.04.2020 12:16
Ministerstvo financí plánuje na českém finančním trhu zavést tzv. účet...

Váš názor
 • "Když je vláda oslovená, aby vás ochránila, když jste dole, má všechna práva vás regulovat, když jste nahoře," řekl Cooperman. "Kapitalismus se tudíž změnil."
  24.04.2020 12:15

  Tak v tom případě, nechť si v ČR na MF zhasnou.
  Ten, který tančí s papoušky
 •  
  24.04.2020 10:59

  Koronavirus nic nezmění. Jen to urychlí nevyhnutelné. Daně a ždímaní pracujících vrstev se musí zvyšovat tak jako tak, jak Ponziho schéma dnešních fiat měn založených na dluhu si vyžaduje neustále zvyšovat dluh, aby se systém nezhroutil, což zvyšuje úroky z tohoto rostoucího dluhu a to zvyšuje nutnost větších příjmů vlád. Zadlužení vlád, korporací i jednotlivců rostlo celosvětově rekordním tempem a rychleji než růst produktivity a tedy i HDP dávno před koronavirem. Stejně tak i bez koronaviru měl celý federální příjem USA padnout jen splátku úroků do roku 2050 a to při předpokladu, že vládní dluhopisy zůstanou blízko nuly navždy a nepřijde žádná výrazná krize. Uvidíme, jak dlouho to lidé budou snášet, než začne revoluce.
  czinvestor
  •  
   24.04.2020 22:21

   Je jasné, že to někdo musí zaplatit, teda daně půjdou nahoru, celosvětově. Snad lidé nebudou také marnotratní,to by byla snad ta lepší stránka věci. Jiný fakt je ten, že jen málokterá vláda větší výnos z daní použije k splácení dluhu. Nechci nikoho urazit ale dovedu si docela představit jak to v zemích EU vypadat a pokud to nedá v USA Trump, pojede to z kopce..., držte si klóbrc!
   Čert
 • Zvrácený svět
  24.04.2020 9:58

  Svět je zvrácený, když se bohatí musejí podbízet chudým a stydět se za to, že jsou bohatí. Takový svět jsme nechtěli a nikdy bychom do něho bez tržní ekonomiky nedospěli. Populismus znamená absolutní dno demokracie.
  Pracovitý Prosecký
  • Re: Zvrácený svět
   24.04.2020 22:23

   Ufff... v Americe se kdejaký politik omluvil za svůj původ, rasu, jmění a občas i věk a pohlaví. Tady se říkali věci a budou do listopadu!
   Čert
 •  
  24.04.2020 9:44

  A co když nechci aby mě vláda ochránila, jen proto, že má pocit že jsem dole..?
  qwer
  •  
   24.04.2020 12:20

   Řeklo se, že jste dole a basta. Dostanete čínskou rouškou a respirátorem přes pysk, až budou. Někdy. A kdyby vám náhodou bylo fakt blbě, tak si půjdete lehnout do špitálu na pokoj o 6 postelích. Ráno v 6 budíček. Snídaně kobliha. Oběd atomkaše. Sváča shnilé jablko. Večeře atomkaše, jestli zbyla z oběda. A kdyby jste potřeboval ventilátor, tak vás napíchnou na to veledílo z ČVUT, co nemá papíry, záložní zdroj, dvojí okruh,... A kdyby se to pořádně dodělalo, tak stojí víc, než co je na trhu profesionálního. A běda, jestli tu pomoc nebudete chtít! Si to s vámi zdravotní sestra Vomáčková, co ve volném čase ohýbá traverzy, vyřídí.
   Ten, který tančí s papoušky
 •  
  24.04.2020 9:35

  To bylo vysloveno v amerických reáliích, ne u nás - živě jsem si představil jak by se to aplikovalo u nás - začali by zvyšovat daňové zatížení běžného pracovníka nad dnešních asi 70% jím vytvořené hodnoty.
  dan_tencl
  •  
   24.04.2020 22:26

   Smutná realita, doslova depka ale jinak to nepůjde. Jen si vem, jak naše vlády hospodáři i nyní, bez výběrových řízení a za nejvyšší cenu a navíc za šmejd China
   Čert
 • Miliardář se mýlí
  24.04.2020 9:15

  Navždy není nic.
  waits
  • Re: Miliardář se mýlí
   24.04.2020 10:48

   Daně jsou navždy, jen se mění jejich výše. V Bostonu házeli čaj do moře, protože daň na něj byla 3% a začali válku o nezávislost, aby neměli britskou měnu založenou na dluhu, což zotročuje národ. Dnes platíme 21% DPH ani nemrkneme a to z výplaty, která je k tomu okrouhnuta o 50%, ještě než jí vůbec dostaneme na účet. Běžný Američan navíc zaplatí za svůj život 36% celoživotních čistých výdělků za úroky z půjček. A podvodem opět byla zavedena měna založená na dluhu, která uvrhla svět do obřího ponziho schématu stále rostoucího dluhu a daní. A jak říká celou dobu Kiyosaki, většinu daní platí zaměstnanci a hlavní cíl každého by mělo být, přesunout se na podnikající a investující stranu kvadrantu.
   czinvestor
   • investore
    24.04.2020 23:57

    velmi to zjednodušuješ. Zjednoduším to z druhé strany. Dříve odváděli pouze desátek. Všichni (ťéměř) dělali jen na to, co potřebovali k životu. Dneska toho většinu k životu vůbec nepotřebují. To co potřebujeme k životu dnes stíhá vyrobit méně než polovina a druhá vyrábí to co nepotřebujeme. Když jim situace zabrání živit se tím co lidé nepotřebují, jsou v loji. Velmi drahým zbožím je zdraví. Peníze jako platidlo na tom všem nic nemění. Cenu mají pouze tehdy, když je za ně co koupit. Dluhy jsou výnosné zboží, proto existují a existovat budou. Trvale se zvyšuje cena zboží, kterou potřebujeme k životu.
    lime
   •  
    24.04.2020 18:07

    Měna založená na dluhu nebyla zavedena žádným podvodem. Účetní měna (založená na dluhu) není žádné Ponziho schéma. Právě účetní měna umožňuje stále rostoucí státní dluh, aniž by bylo nutné jej splácet penězi vybranými na daních, resp. aniž by ho bylo nutné splácet jakkoliv. Rada, aby se všichni stali miliardáři je opravdu k nezaplacení. :-)
    Richard Fuld
    •  
     25.04.2020 3:36

     Důležité tam je to "bylo nutné splácet jakkoliv". Protože jak už hučím do lidí řadu let, tak státní dluh se inflací splatit nedá. Už slyším Paroubka: "No vždyť jsem to říkal!" No to sice Paroubek říkal, ale neřekl to B. Že se lidem všechno zdražuje. Protože to by stará Vomáčková nebyla pak řádný volič.
     Ten, který tančí s papoušky
    •  
     24.04.2020 22:29

     Veřejně prohlašuji, že nechci být miliardář! Jako fackt ne!
     Čert
   •  
    24.04.2020 12:28

    S poslední větou se nedá nesouhlasit.
    Ten, který tančí s papoušky
Aktuální komentáře
27.07.2021
22:03US indexy po tlakem prodejců. Nasdaq Comp. -1,2%  
17:41Valuace amerických a zahraničních akcií – jak (ne)srovnávat hrušky a jablka
17:05Nasdaq v čele odpoledního propadu, zájem o dluhopisy sílí  
17:04UPS těží z rozmachu e-commerce, zpomalení v USA ale posílá akcie dolů
16:44ČEZ oznámil dokončení prodeje bulharských aktiv, arbitráž proti Bulharsku pokračuje
16:37ČEZ, a.s.: Skupina ČEZ dokončila prodej bulharských aktiv za 335 milionů euro
15:29Výsledky LVMH ukazují hlad po luxusu, management zpomalení neočekává  
15:18Budou za 40 let ještě existovat klasické banky? Harvardský ekonom pochybuje a ukazuje na stablecoin
15:07MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky, zotavení ale nebude rovnoměrné
13:16Nedobrá kombinace vysokých akciových násobků a ziskovosti podle Deutsche Bank
12:06Výsledky Tesly skutečně solidní díky širším maržím, bitcoin tentokrát nepomohl  
11:46Havlíček: Chceme v Česku aspoň jednu továrnu na baterie pro auta, zájem má VW a LG
11:27Znovu dolů s Čínou. Akcie padají před výsledky velkých techů  
11:07Regulace srazily čínské akcie nejníže za osm měsíců
10:27Intel chce zpět na vrchol, pomoci mu má výroba pro Amazon a Qualcomm
10:23Jak lidé reagují na nečekané bohatství
9:04Rozbřesk: Horší Ifo i tuzemská podnikatelská nálada
8:53Po dalším čínském výprodeji se dívají dolů i evropské futures. Česká vláda schválila memorandum s ČEZ o továrně na baterie  
8:21Čtvrtletní zisk Tesly poprvé na hranicí miliardy dolarů. Silný prodej elektroaut zvedl marže
6:01Botox za bitcoin

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Atos SE (06/21 Q2)
Banco Santander SA (06/21 Q2)
Boeing Co/The (06/21 Q2, Bef-mkt)
Bristol-Myers Squibb Co (06/21 Q2, Bef-mkt)
British American Tobacco PLC (03/21 Q1, Bef-mkt)
Carrefour SA (06/21 Q2, Aft-mkt)
Deutsche Bank AG (06/21 Q2)
Equinix Inc (06/21 Q2, Aft-mkt)
Facebook Inc (06/21 Q2, Aft-mkt)
General Dynamics Corp (06/21 Q2, Bef-mkt)
Lam Research Corp (06/21 Q4, Aft-mkt)
McDonald's Corp (06/21 Q2, Bef-mkt)
Moody's Corp (06/21 Q2, Bef-mkt)
PayPal Holdings Inc (06/21 Q2, Aft-mkt)
Pfizer Inc (06/21 Q2, Bef-mkt)
QUALCOMM Inc (06/21 Q3, Aft-mkt)
Rio Tinto PLC (06/21 Q2, Bef-mkt)
ServiceNow Inc (06/21 Q2, Aft-mkt)
Spotify Technology SA (06/21 Q2, Bef-mkt)
Vivendi SE (06/21 Q2, Aft-mkt)
XPO Logistics Inc (06/21 Q2, Aft-mkt)
7:00BASF SE (06/21 Q2)
8:00Barclays PLC (06/21 Q2)
8:00Wizz Air Holdings Plc (06/21 Q1)
13:00GlaxoSmithKline PLC (06/21 Q2)
14:30USA - Velkoobchodní zásoby, m/m
18:15Suez SA (06/21 Q2)
18:30Safran SA (06/21 Q2)
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba
22:05Ford Motor Co (06/21 Q2)
22:20Xilinx Inc (06/21 Q1)