Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Podpoříte Paměť národa? Příběhy a osudy z dob totality chce nově připomínat mobilní aplikací

Podpoříte Paměť národa? Příběhy a osudy z dob totality chce nově připomínat mobilní aplikací

29.07.2020 13:32
Autor: Redakce, Patria.cz

Nezisková organizace Post Bellum už téměř 20 let vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století. Jejím stěžejním projektem je sbírka Paměť národa, která obsahuje vzpomínky konkrétních osobností, fotografie, deníky a další dokumenty z období totalit 20. století. Příběhy malých či velkých hrdinství, bezpráví i naděje nyní nově představí také mobilní aplikace, která mimo jiné oživí i výstavy na principu rozšířené reality. Díky ní tak za využití nových technologií dojde k vytvoření Paměti národa pro 21. století. Předplatit si ji lze na Hithitu.

 

Hlavním cílem aplikace je přiblížit Paměť národa i mladší generaci, která se v dnešní době neobejde bez moderních technologií. „Chceme k vám i vašim dětem promlouvat skrze nástroje, které používáte nejčastěji. I o minulosti se dá vyprávět poutavě, přehledně a srozumitelně. Nová aplikace rozpohybuje a rozmluví naše výstavy na principu rozšířené reality a přinese do vašeho telefonu podcasty rozhlasového pořadu Příběhy 20. století, videa, fotky a články z Magazínu Paměti národa i kalendárium významných výročí,“ popisuje Mikuláš Kroupa, ředitel a zakladatel Post Bellum.

Peníze na aplikaci se povedlo vybrat během dvou týdnů pomocí sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz. „Všem přispěvatelům moc děkujeme. Máme ohromnou radost, že se peníze povedlo získat a hned se s chutí pouštíme do vývoje. Ale ještě nekončíme, sbírka pokračuje dále. Dali jsme si totiž nový cíl, jímž je vybrat pro Paměť národa 1 milion korun. Když se to povede, budeme moci rozšířit tým dokumentaristů a novinářů, kteří budou pro aplikaci připravovat články, videa, podcasty a další materiály. Jak pestrý obsah aplikace bude, teď záleží na vás. Dále plánujeme také vydat novou komiksovou knížku s příběhy pamětníků a zvětšit tým Magazínu Paměti národa,“ říká nadšeně Mikuláš Kroupa.

Paměť národa Post Bellum sbírka patria

Na přispěvatele na Hithitu čeká celá řada atraktivních odměn. Kromě předplacení mobilní aplikace tu lze zakoupit například upomínkovou placku, CD/MP3 s pěti díly populárního rozhlasového pořadu Příběhy 20. století, roční členství v Klubu přátel Paměti národa, startovné na Běh pro paměť národa, zážitkový workshop, celodenní procházku s průvodcem Paměti národa, VIP vstupenky na listopadové udílení Cen Paměti národa nebo setkání u večeře s ředitelem Post Bella Mikulášem Kroupou či šéfredaktorkou Magazínu Paměti národa.

 
 
 
 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2025
13:27Týdenní výhled: Trump slibuje vyšší cla, roste napětí ve vztahu s Čínou. Zůstal americký trh práce odolný i v květnu?  
13:25Evropská komise pokutovala firmy Delivery Hero a Glovo za kartel 329 miliony eur
12:50Vztah USA a Číny se zhoršuje a doléhá na sentiment, ropa však roste  
12:02M2C spustila IPO. Akcie mířící na pražskou burzu lze získat snadno online také přes Patria Finance
11:27Ceny ropy rostou, protože OPEC+ zachoval tempo zvyšování těžby
11:00ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
10:52IATA zhoršila výhled zisku aerolinek na letošní rok kvůli obchodnímu napětí
10:44Dominik Rusinko: Průmysl v květnu znovu zaškobrtnul
9:01Rozbřesk: Koruna sleduje mzdy i inflaci, opozice vítězí v polských prezidentských volbách a zlotý je pod tlakem
8:46Nová Trumpova cla, tentokrát na hliník, vyvolávají nové poklesy trhů  
6:10Cooperman hovoří o drahém trhu, Belski o chytrých drobných investorech
01.06.2025
15:48Cla a chaos – dějství druhé?
10:02Víkendář: Přehání se to se zásluhami centrálních bank a jejich politiky cílování inflace?
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?
17:02Trumpova celní politika opět zvedá volatilitu na akciovém trhu  
15:37Lee věří v další růst akcií, pozitivní je i Siegel
14:57ČNB: Český růst byl podpořen investicemi a exportem, výhled zhoršují cla
14:15Čeká nás akciový výprodej? Penzijní fondy se chystají vyvážit portfolia

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu