Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americký řetězec obchodních domů JC Penney se vyhne bankrotu

Americký řetězec obchodních domů JC Penney se vyhne bankrotu

10.09.2020 11:29
Autor: ČTK

Americký řetězec obchodních domů JC Penney, jeden z nejstarších ve Spojených státech, se vyhne bankrotu. Ten mu hrozil kvůli dopadům koronavirové krize. Na převzetí maloobchodních aktivit řetězce se předběžně dohodly firmy Simon Property Group a Brookfield Property Partners, které jsou ze stejné branže. Do záchrany firmy vloží 800 milionů dolarů (17,9 miliardy Kč), sdělil právník JC Penney při středečním projednávání u soudu. Dohoda znamená, že zachráněno by mělo být na 70.000 pracovních míst.

Právníci JC Penney na konci srpna varovali, že jednání s potenciálními zájemci o převzetí se zadrhla, což řetězec přiblížilo totální likvidaci. To se ale změnilo, řekl soudu právní zástupce JC Penney Joshua Sussberg. Řetězec už podle něj nejasnosti se zájemci vyřešil.

"Věříme a jsme spokojeni s tím, že všichni se teď budou ubírat stejným směrem," řekl Sussberg. "Měli jsme několik zásadních sporů, ale to už jsme vyřešili," dodal podle serveru listu USA Today.

Dohoda znamená, že nemusí zaniknout více než 600 obchodních domů, které by v případě likvidace JC Penney musely skončit. Bankrot JC Penney by také znamenal jeden z nejvážnějších dopadů koronavirové krize na maloobchodní sektor ve Spojených státech. Sussberg řekl, že hodnota transakce bude asi 1,75 miliardy dolarů (38,2 miliardy Kč), což je částka, která zahrnuje i převzaté závazky.

Akcie JC Penney díky dohodě zpevnily ve středu o 108 % na 0,3999 USD. Řetězec měl ale potíže už před koronavirovou krizí, jeho situace se začala citelně zhoršovat po roce 2007, kdy akcie stály přes 80 dolarů.

Foto: https://www.jcpnewsroom.com/images.html


Čtěte více:

Bloomberg: Skryté bankroty budou narůstat
12.05.2020 11:51
Nejhorší recese od Velké hospodářské krize žene zadlužené firmy na okr...
Příběh J.C.Penney a ochrana před akcionáři
19.05.2020 17:48
James Cash Penny založil v roce 1902 společnost dnes známou jako JCPen...
Autopůjčovna Hertz kvůli koronaviru vyhlásila v USA bankrot
25.05.2020 14:16
Autopůjčovna Hertz Global Holding požádala ve Spojených státech o ochr...
Těžař Chesapeake Energy požádal o ochranu před věřiteli
29.06.2020 9:01
Společnost Chesapeake Energy Corp., průkopník těžby ropy a plynu z bř...
Bloomberg: Koronavirové záchranné programy snížily bankroty v EU
28.07.2020 7:43
Masivní podpora ze strany centrálních bank a vlád, která zmírňuje dopa...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data