Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Tesla chce příští rok představit prototyp humanoidního robota

    Tesla chce příští rok představit prototyp humanoidního robota

    20.08.2021 15:51
    Autor: ČTK

    Americký výrobce elektrických aut Tesla zřejmě příští rok představí prototyp humanoidního robota nazvaného Tesla Bot. Určen má být pro nebezpečnou, opakující se nebo nudnou práci, kterou lidé nedělají rádi. Oznámil to generální ředitel společnosti Elon Musk na speciální akci společnosti věnované umělé inteligenci nazvané AI Day.

    Robot má měřit zhruba pět stop osm palců (173 cm) a vážit 125 liber (57 kg). Bude schopen zvládnout práce od připevňování šroubů u auta pomocí klíče po vyzvedávání nákupu v obchodech, řekl Musk. Podle něj má mít "zásadní přínos pro ekonomiku", protože pomůže řešit nedostatek pracovních sil, a je důležité vyrobit stroj tak, aby nebyl "superdrahý".

    Robot má zatím kódové označení Optimus. Je založen na stejných čipech a senzorech, které používají samořídící funkce vozů Tesla. Místo hlavy bude mít obrazovku pro užitečné informace, řekl Musk. Bude schopen unést 45 liber (20 kg), zvednout 150 liber (65 kg), a bude schopen běžet rychlostí pět mil za hodinu (osm km/hod).

    AI Day, tedy den umělé inteligence, je série technologických přednášek pořádaných společností Tesla s cílem získat nové talenty.

    Zpravodajský sever CNBC upozornil, že Tesla Bot je příkladem Muskova oblíbeného okázalého vystupování, při kterém oznamuje, že Tesla pracuje na zajímavých produktech plánovaných na roky dopředu, aby povzbudil své příznivce, včetně zaměstnanců, zákazníků a investorů. Často se však jeho plány neuskuteční v oznámeném termínu. Například v dubnu 2019 Musk uvedl, že firma bude mít v roce 2020 na silnicích jeden milion autonomních vozů robotaxi, ty však zatím nikde nejsou k vidění. V říjnu 2016 Musk předvedl na akci produkt nazvaný Solar Roof, ukázalo se ale, že vystavené solární střešní tašky jsou jen konceptem.


    Čtěte více:

    Jakou budoucnost přisuzuje Tesle banka Wells Fargo?
    03.06.2021 13:06
    Colin Langan z Wells Fargo hovořil na Yahoo Finance o akciích Tesly a ...
    Rusch: Teslu na 1 000 dolarů potáhne autonomní řízení
    16.06.2021 6:07
    Jak dobrá je nová Tesla Model S Plaid? Na tuto otázku na Yahoo Finance...
    U Tesly platí, že trh dovede být iracionální déle, než investor vydrží být solventní, říká Buffettův učitel
    17.06.2021 16:23
    Bruce Greenwald z Columbia Business School je profesor financí zaměřuj...
    Perly týdne: Nová sázka na elektromobilitu, zpomalující oživení a odkupy opět v kurzu
    23.07.2021 13:32
    Poměr cen zlata a stříbra se pohybuje na historickém standardu, Davi...
    Výsledky Tesly skutečně solidní díky širším maržím, bitcoin tentokrát nepomohl
    27.07.2021 12:06
    Poprvé po dlouhé době můžeme komentovat výsledky Tesly v pochvalném du...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    10:30Útraty domácností dále rostou, maloobchod ale v červnu zaostal za očekáváním
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách