Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    ČEZ si polepšil v hodnocení ESG u třech mezinárodních agentur. Chce se dostat mezi horních 20 procent

    ČEZ si polepšil v hodnocení ESG u třech mezinárodních agentur. Chce se dostat mezi horních 20 procent

    30.03.2022 12:11
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Největší mezinárodní agentury zaměřené na hodnocení společností z hlediska ESG zvýšily rating Skupiny ČEZ o několik procentních bodů. Společnost si polepšila například u největšího světového poskytovatele ESG hodnocení MSCI, americké finanční společnosti S&P Global, či u Institutional Shareholder Services (ISS). Skupina ČEZ loni v květnu oznámila cíl posunout se v hodnocení udržitelnosti do konce desetiletí mezi 20 % nejlepších energetik.

    Největší poskytovatel ESG hodnocení na světě, analyticko-informační společnost MSCI, zvýšila hodnocení Skupiny ČEZ o 10 % a připsala mu známku BBB, přičemž největší posun zaznamenali v oblasti Governance, tedy správy a řízení (zlepšení o 40 %). 

    Také americká finanční společnost S&P Global, která vytváří ESG skóre pro 8 000 firem z celého světa, posunula ČEZ v udržitelném podnikání směrem nahoru, v průměru o 12 procent. Skupina ČEZ tak v úctyhodném portfoliu S&P Global patří mezi 30 % nejlépe hodnocených společností.

    A do třetice: v hodnocení ESG podle ISS, kteří patří do německé mezinárodní společnosti Deutsche Börse Group provozující burzovní obchodování s finančními instrumenty, se ČEZ meziročně posunul o více než dva body.

    Investoři, banky, pojišťovny a fondy v posledních letech čím dál častěji berou v potaz kromě finančního hodnocení společností také jejich ESG rating. Ten firmy oceňuje na základě dlouhodobých environmentálních, sociálních kritérií a také kritérií v oblasti správy a řízení, která většinou nebývají zohledněna v tradičních finančních přehledech. Skupina ČEZ si v hodnocení největších světových agentur zaměřených na oblast ESG meziročně polepšila. Systematicky přitom ČEZ na zlepšení ratingu začal pracovat loni v květnu, po vyhlášení Vize 2030.

    „V rámci Vize 2030 jsme si stanovili ambiciózní cíle v oblasti snižování emisí, výstavby obnovitelných zdrojů, péče o zaměstnance i zákazníky a v řízení společnosti. Jejich postupné plnění by nás mělo posunout v mezinárodním hodnocení ESG mezi nejlepší pětinu energetických firem. Mám radost, že jsme se letos výrazně zlepšili, a věřím, že v tom budeme pokračovat i nadále,“ říká Chief Sustainability Officer Skupiny ČEZ Kateřina Bohuslavová.

    Zdroj: ČEZ

     

    Čtěte více:

    ČEZ s kvartálním čistým ziskem nad odhady, navrhne dividendu 44 Kč na akcii a změní výplatní poměr
    15.03.2022 7:35
    ČEZ loni překonal vlastní odhady na úrovni provozního zisku i čistého ...
    ČEZ zahájil tendr na nový blok Dukovan. Stát má do roku 2036, stavba začít 2029
    17.03.2022 15:51
    Energetická společnost ČEZ zahájila tendr na stavbu nového jaderného b...
    E15: ČEZ za přípravu Dukovan zatím zaplatil 1,8 miliardy korun
    22.03.2022 11:19
    Elektrárenská společnost ČEZ zaplatila za přípravu stavby nového jader...
    Společnost ČEZ plánuje letos investovat 39,9 miliardy korun, meziročně více
    25.03.2022 13:52
    Energetická společnost ČEZ plánuje v letošním roce investovat 39,9 mil...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    31.07.2026
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  
    10:26AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    8:44Rozbřesk: Tokio už dávno není drahé. Praha už dávno není levná. A Švýcarsko je pořád Švýcarsko
    8:40Microsoft píše historii, Amazon překvapil cloudem a Apple zklamal službami  
    8:26Amazon obhájil miliardové sázky na AI. AWS výrazně zrychlilo a akcie prudce rostou
    8:15Apple výrazně překonal očekávání, investory ale zklamal růst služeb
    6:09Menší trpělivost s Teslou i s umělou inteligencí
    30.07.2026
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  
    14:04Adidas prodával jako nikdy předtím. Investory ale zklamala ziskovost
    14:03Meta nedokázala přesvědčit investory návratností extrémně vysokých investic do AI  
    13:48Šindel: Česká ekonomika zrychlila, za očekáváním ČNB ale opět zaostala

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    JP - Základní O/N úroková sazba
    3:30Čína - PMI v průmyslu
    3:30Čína - PMI ve službách
    11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university