Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Citigroup meziročně o čtvrtinu propadl zisk. Akcie (letos -30 %) zvolna obracejí z dalšího poklesu

Citigroup meziročně o čtvrtinu propadl zisk. Akcie (letos -30 %) zvolna obracejí z dalšího poklesu

14.10.2022 14:43
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Den výsledků velkých amerických jmen pokračuje v podobě Citigroup a směr akcií byl nejprve jižní. Titul ale v americkém premarketu zvolna obrací do mělkých, ale přeci jen zisků.

Citi oznámila meziroční pokles čistého zisku o 25 procent při příjmech 18,51 miliardy amerických dolarů, které sice stačily na konsensus Refinitiv na úrovni 18,25 mld. USD a meziroční růst o 6 procent, cena akcií ale pokračuje v letošním sestupu, který do včerejška představoval 29 procent. Dnes jej vývoj v premarketu posunuje přes 30 procent.

Citi reportovala zisk na akcii 1,63 dolaru. Její celkový výsledek zasáhl především slabý výkon investičního bankovnictví při růstu provozních nákladů. Příjmy divize meziročně padly o 64 procent a Citi zde odkazuje na globální zamrznutí trhu fúzí a akvizic. To není výmysl. Podle dat Refiniv je celková M&A aktivita meziročně nižší o zhruba 55 procent. Jde o nejprudší meziroční pokles od roku 2009, tedy od finanční krize.

Oblast M&A a obecně transakce označila CEO banky Jane Fraser za oblast, nejtvrději zasaženou makroekonomickým vývojem. Zdůraznila ale na druhé straně sílu bilance, kapitálu a likvidity banky.

Citigroup v rámci výsledkového reportu rovněž oznámila, že končí se službami institucionálního bankovnictví na ruském trhu, stane se tak do konce prvního kvartálu 2023. Zaúčtovala také jednorázový zisk před zdaněním ve výši 520 milionů dolarů v souvislosti divestice asijské spotřebitelské větve.

JPMorgan a Wells Fargo dnes zveřejněnými kvartálními čísly na úrovni příjmů předstihly konsensus, Morgan Stanley zaostala. V příštím týdnu přijdou výsledkové reporty Bank of America – to hned v pondělí – a následně Goldman Sachs. Kalendář americké výsledkové sezóny připojujeme do odkazů pod tento text.

Citigroup meziročně o čtvrtinu propadl zisk. Akcie (letos -30 %) zvolna obracejí z dalšího poklesu

 
 

Čtěte více:

Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
07.04.2026 14:20
Přinášíme Vám kalendář výsledkové sezóny v západní Evropě od 7. dubna ...
Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
07.04.2026 14:21
Patria.cz Vám přináší kalendář výsledkové sezóny nejdůležitějších fire...
Týdenní výhled: Inflační data otestují očekávání o Fedu a výsledková sezóna ve stínu opatrných výhledů
11.07.2022 13:55
Pro začínající týden se nám rýsuje hned několik důležitých témat. Prvn...
Vstup HARDWARIO na burzu: Nástup českého internetu věcí (pohled analytika)
14.10.2022 9:25
V úterý 4. října odstartovalo IPO HARDWARIO a.s., které bude probíhat ...
Včerejší intradenní kontrarally nemusí mít dlouhého trvání. Je to spíše 'medvědí objetí' a dno přijde až příští rok
14.10.2022 12:43
Na tomto medvědím trhu se dostáváme k zajímavému bodu. Sentiment je ta...
Colt CZ dokončil nákup 75 procent podílu ve švédské firmě Spuhr vyrábějící optiku pro střelné zbraně
14.10.2022 11:38
Zbrojařský holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) dokončil nákup zbylých 7...
Investiční bankovnictví JPMorgan za třetí kvartál překonalo očekávání. CEO Dimon by začátkem roku rád obnovil odkupy akcií
14.10.2022 13:22
Banka JPMorgan reportovala upravené výnosy za třetí kvartál ve výši 33...
Mezikvartálně horší výsledky Morgan Stanley přicházejí na vrub nepříznivé ekonomické situace
14.10.2022 14:02
Morgan Stanley reportoval mezikvartálně nižší zisk ve výši 2,49 mld. ...
Trussová oznámila zrušení ekonomických plánů a odvolala ministra financí, sama hodlá zůstat
14.10.2022 14:07
Britská premiérka Liz Trussová oznámila, že se již dále nebude snažit ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data