Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pekelné premiérské počty aneb víkendové čtení

Pekelné premiérské počty aneb víkendové čtení

4.11.2005 18:12
Autor: David Marek

Každý se občas splete. Veřejně činné osoby mají tu smůlu, že jejich přehmaty jsou jako ve výkladní skříni. Reagovat na všechna chybná tvrzení asi nemá smysl. Jedna dnešní chybička ale má své kouzlo. A to doslova.

V bitvě o reformu daní se rozpoutala přestřelka mezi ČSSD a ODS. Ve zkratce: ODS hodlá při projednávání v Senátu prohloubit snížení daní schválené Poslaneckou sněmovnou. Záminkou půtky je rozsah snížení inkasa daní. Ponechme stranou toto pošťuchování. V článku ČTK, který byl k této problematice zveřejněn dnes (ZDE), je ale jiný zajímavý údaj. Konkrétně jde o následující citaci: "Hovoříme o celkových příjmech státního rozpočtu", vysvětlil Paroubek s tím, že příští rok by celkové příjmy měly činit 666 miliard korun. Ve schváleném návrhu zákona o státním rozpočtu na příští rok jsou ale uvedeny celkové příjmy 884 mld. Kč. Nemůže jít ani o celkové daňové příjmy. Kde se tedy zmíněné číslo vzalo? Asi z pekla, neboť 666 totiž bývá přisuzováno peklu, ďáblovi, Antikristovi, šelmě či bestii. Tolik drobná hříčka, pro níž se pan premiér jistě neurazí.


Váš názor
 • Reakce
  7.11.2005 8:01

  ODS jsou kreténi!
  Lojza
  • Absolutní souhlas
   30.1.2007 16:29

   Jedinou naději vidím v tom, že ODS již brzy předvede svou "genialitu".
   Péťa
 • Pane Marku,
  5.11.2005 7:37

  máte zapotřebí psát články o ničem a ještě s neskrývanou servilitou vůči premiéru Paroubkovi? Že by po jeho hodnocení Vaší práce v interview BBC před několika týdny došlo u Vás k tzv. "předpřiposrávání"? Chtěl bych se mýlit!
  trouba
  • Nebo jinak
   6.11.2005 17:20

   Já bych v tom viděl spíš těžkou ironii a narážku na to, že Paroubek ani neví, jaké příijmy má rozpočet. Před Paroubkem je připosraná už jen ČSSD, před ostatními je spíš něco mezi Petrem Zvěřinou a housenkou Jindřichem.
   PetrM
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba