Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají

Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají

30.03.2026 11:48
Autor: Gabriela Rainová, Patria Finance

Výprodej státních dluhopisů, který dominoval posledním týdnům, začíná ustupovat a globální bondy zažívají obrat. Investoři tak reagují na rostoucí riziko, že energetický šok vyvolaný konfliktem na Blízkém východě může přerůst z inflačního tlaku v hrozbu recese, píše Bloomberg.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Čtěte více:

Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu
13.03.2026 10:23
Válka na Blízkém východě narušuje tradiční investiční zajištění a mění...
JPMorgan: Fed by nyní neměl reagovat jako v roce 2022
23.03.2026 11:41
Kelsey Berro z JPMorgan Asset Management na CNBC uvedla, že americká c...
Největší dluhopisový výprodej od roku 2022. Energetický šok mění pravidla hry i tradiční bezpečné přístavy
23.03.2026 14:58
Válka v Íránu a Trumpovo víkendové ultimátum vyústilo v jeden z nejpru...
Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu
29.03.2026 16:36
Evropské dluhopisové trhy zůstávají pod silným tlakem a i případná ryc...

Váš názor
  •  
    30.03.2026 12:45

    zdá se, že naprosté většině západního světa (kromě některých menších evropských zemí jako Dánsko, Irsko, Švédsko, Norsko)... ale překvapivě hlavně (!) investorům.... dosažení "150%-mety" (!!).. kumulativního státního dluhu vůči HDP... ....vůbec NEVADÍ...?!
    SFX
    •  
      30.03.2026 12:59

      ...téměř u všech velkých ekonomik západního světa (s "premianty" ...jako jsou Japonsko, USA, Francie, Itálie,...... a překvapivě i Singapur..!) .....) ...to bude pravděpodobně někdy mezi lety 2030-2032) .... s výjimkou Japonska, které je již "v klubu 150+% dlužníků" ... více než 15 let (!!) .... https://www.macrotrends.net/global-metrics/countries/jpn/japan/debt-to-gdp-ratio ....... Jak dlouho to takhle ještě bude...?
      SFX
      •  
        30.03.2026 13:06

        Těžko říct, ale doby, kdy jsem si vsadil na brzký japonský státní bankrot (po překročení 200% dluhu k HDP) už uteklo hodně času. Poučil jsem se a už něco podobného nebudu opakovat. Jednou k tomu dojde, ale to už mě nejspíš pálit nebude.
        ..
Aktuální komentáře
14.05.2026
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026
8:44Rozbřesk: Vláda si otevírá dveře k dluhovému eldorádu
8:29Čína varovala ohledně Tchaj-wanu, Warsh potvrzen Senátem, Evropa otevře růstem  
7:29ČEZ zvyšuje celoroční výhled na krizi v Zálivu a růstu tržních cen. Zisk podpořil konec windfall daně
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m