Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Klaus nevidí snadnou cestu k vyřešení politické krize, situace nabírá nebezpečnou dynamiku

Klaus nevidí snadnou cestu k vyřešení politické krize, situace nabírá nebezpečnou dynamiku

21.2.2005 16:25
Autor: 

Následuje tisková zpráva Kanceláře prezidenta republiky:
Prezident republiky Václav Klaus dnes 21. února na Pražském hradě na tiskovém brífinku sdělil následující stanovisko k výsledkům jednání s premiérem Stanislavem Grossem a s předsedou KDU - ČSL Miroslavem Kalouskem.

„V průběhu nedělního večera a pondělního rána jsem se setkal s předsedou ČSSD Stanislavem Grossem a s předsedou KDU-ČSL Miroslavem Kalouskem. Seznámil jsem se s jejich hodnocením současné situace v naší zemi a s jejich pohledy na možnosti řešení politické krize, která byla před několika týdny vyvolána pochybnostmi o některých finančních záležitostech předsedy vlády.

I po vyslechnutí jejich stanovisek – ve kterých jsem zaznamenal vůli obou k nalezení přijatelného řešení – stále ještě bohužel nevidím snadnou a uspokojivou cestu k jeho dosažení. Jak je zřejmé i z dnešního denního tisku, celá situace nabírá další nebezpečnou dynamiku.

Oba pány předsedy jsem proto požádal, aby na svou plánovanou středeční schůzku přišli s něčím, co by znamenalo vykročení z dnešní slepé uličky a co by nebylo řešením jen formálním, polovičatým, a tudíž snadno zpochybnitelným. S řešením, které by bylo přijatelné pro občany naší země a přesvědčilo je, že další věrohodné fungování vlády je možné.“


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • Pan prezident
    22.2.2005 10:32

    se opírá ve svém prohlášení i o prohlášení bulvárního tisku (nikoliv jen o svůj úsudek), čímž zpochybňuje především sebe. Občané této země se stávají abonenty bulvárního tisku ne proto, že by jej snad četli, nýbrž proto, že chtějí "zdarma" pořídit např.dálniční známku. Protože to redakce ví, musí upoutat již svou titulní stranou. Kdo tedy eskaluje situaci, je smečka kvazi-investigativních kvazi-novinářů, která je snad schopna rozpitvat a dokonat pitvu jednoho občana, nikoliv však např.kauzu LTO. Nemáte pak někdo pochybnosti o tom, zda pitva jednoho občana není financována zdroji z kauzy LTO?
    Honza
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data