Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

TZ: Za ziskem ČSOB ve výši 6,2 mld. Kč v r. 2003 stojí růst obchodů s klienty, nikoliv rozpouštění oprávek

23.3.2004 14:52
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy ČSOB
ČSOB vykázala k 31.prosinci 2003 auditovaný konsolidovaný čistý zisk podle mezinárodních standardů IFRS ve výši 6,2 mld. Kč. Kapitálová přiměřenost byla vykázána na úrovni 15,36 %.

Výsledek potvrzuje dlouhodobý, stabilní trend vysoké ziskovosti ČSOB. V roce 2003 byl tažen dynamickým rozvojem obchodů s klienty a přínosem uskutečněných investic do technologií a do rozvoje pobočkové sítě v SR. Významného nárůstu výnosů z poplatků a provizí (+ 14 %) a vyšších úrokových výnosů (+ 7 %) dosáhla banka dynamickým růstem zejména v oblasti úvěrování, přímého bankovnictví včetně transakcí s platebními kartami a v domácím platebním styku. Fyzickým osobám a malým a středním firmám poskytla ČSOB o 51% větší objem úvěrů než rok předtím. Inovacemi v nabídce zajištěných podílových fondů a způsobem retailového poradenství pod názvem ČSOB Klíčový plán motivovala klienty k lepší diverzifikaci jejich investic. Stala se na domácím trhu průkopníkem transformace termínovaných depozit do produktů s vyšší přidanou hodnotou. Získala tím 80% tržní podíl v prodejích zajištěných fondů. V roce 2003 se projevily crosselingové vazby a Skupina ČSOB těžila ze silného tržního postavení jednotlivých dceřiných společností.

Obchodní expanze, investice i míra zisku je v souladu se strategickým plánem. Vykázaného zisku bylo dosaženo při současném nárůstu vlastního jmění na 46 miliard Kč. V přepočtu na mezinárodně doporučené standardy kapitálové přiměřenosti pro tranzitivní ekonomiky (CAD 10%) vykázala ČSOB návratnost kapitálu (ROE) 31,3%.

PAVEL KAVÁNEK, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB komentoval oznámené výsledky slovy:

"Mám radost z vykázaného obchodního růstu napříč klientskými segmenty. Vsadili jsme na produktové inovace, rychlost, zjednodušení procesů a na pružnost obsluhy. Výsledkem je vysoká míra ziskovosti, za kterou stojí podstatné zvýšení počtu a objemů transakcí. Naši zaměstnanci osvědčili svou profesionalitu a zkušenost při dalším prohlubování vztahu ke klientům. Upevňování partnerství banky se zákazníky, rozsah a všeobecná dostupnost našich služeb zajišťují Skupině ČSOB vysoce konkurenceschopnou tržní pozici, kterou budujeme s ohledem na perspektivu rozšířené EU. Výsledky roku 2003 potvrzují udržitelnost vývoje naší ziskovosti. ČSOB jako největší součást KBC, bude i nadále využívat transferu know-how z této největší finanční skupiny operující ve střední Evropě, i benefitů vysokého ratingu.“

V příloze (ZDE) naleznete základní finanční a obchodní parametry, Výkaz zisků a ztrát a Rozvahu ČSOB k 31. prosinci 2003.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • Akcie na Burze
    23.3.2004 15:18

    Mi investoři , ale vůbec , ale vůbec nemáme radost z Vašich výsledků , protože na burze je velké NIC !!
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university