Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MF dnes předloží na jednání vlády

MF dnes předloží na jednání vlády "Telecom"

7.1.2004 8:39
Autor: 

Ministerstvo financí předloží na dnešním jednání vlády mimo jiné následující bod: Informace o dosavadním postupu státu při výkonu akcionářských práv ve společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s. a návrh na zahájení privatizace majetkové účasti státu ve společnosti.

Způsob privatizace majetkové účasti státu ve společnosti Český Telecom by měla vládě a majoritnímu akcionáři Fondu národního majetku ČR doporučit poradenská instituce. Ta by měla být vybrána v souladu se zákonem O zadávání veřejných zakázek metodou obchodní veřejné soutěže v termínu do 30. června 2004.

Vybraný poradce by měl mít zkušenosti na mezinárodních finančních a telekomunikačních trzích. Měl by rovněž prokázat znalost českého telekomunikačního trhu a českého ekonomického a právního prostředí.

Ve 2. pololetí roku 2003 byly ve společnosti podniknuty některé kroky směrem k umožnění zahájení privatizačního procesu. V červnu 2003 bylo valnou hromadou ČTc schváleno uzavření smlouvy se společností Atlantic West B.V. o úplatném převodu 49% obchodního podílu ve společnosti Eurotel, s.r.o. Od této akvizice se očekává zvýšení hodnoty ČTc, protože diverzifikace služeb poskytovaných skupinou ČTc v oblasti pevných a mobilních linek by měla přinést stabilizaci konsolidovaného hospodaření a snížení obchodních rizik skupiny. V prosinci 2003 prodala společnost TelSource svůj 27% podíl ve společnosti ČTc. V řízení společnosti ČTc byly uskutečněny změny spočívající v přechodu na tzv. německý model řízení, posilující pravomoci dozorčí rady společnosti, a ustavení představenstva jako exekutivního orgánu. Zároveň byla přijata střednědobá strategie společnosti pro léta 2003 – 2005.

(zdroj: MF)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data