Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KCP opět varuje před nevýhodným výkupem akcií

KCP opět varuje před nevýhodným výkupem akcií

14.11.2003 16:36
Autor: 

Komise pro cenné papíry zaznamenává další letáky, které avizují odkupy akcií z I. a II. vlny kupónové privatizace. Ceny nabízené při těchto výkupech jsou velice nevýhodné, v některých případech bývají o více než polovinu nižší, než za jakou lze cenné papíry skutečně prodat. Komise proto opětovně varuje před těmito výkupy, nabádá akcionáře, aby na takovéto návrhy nereagovali a nabízí pomoc v poskytování informací a vzdělávání.

Komise konkrétně varuje před odkupem, který je naplánován na neděli 23. listopadu 2003 do obcí Postoloplaty, Roudnice nad Labem, Louny a Libochovice. Pokud by akcionáři přistoupili na uvedený odkup, mohli by přijít až o více než 9.600 korun za jednu kupónovou knížku (viz přiložená tabulka s přehledem nabízených a skutečných cen podílových listů). Odkupy se obvykle týkají především vybraných fondů, u nichž lze cenné papíry bez problému kdykoliv odprodat investiční společnosti, protože se jedná o otevřené podílové fondy.

Při těchto výkupech je zneužívána neznalost občanů o aktuálních cenách cenných papírů a možnostech jejich prodeje. Informace na letácích bývají často matoucí a nepravdivé. Výše aktuálních cen se dají získat, v případě otevřených podílových fondů, u investičních společností, které fondy spravují. Občané mohou také kontaktovat Komisi na telefonu zdarma 800160170 či na telefonech 221096112-3. V případě, že se někdo bude cítit jednáním odkupovačů poškozen, může se obrátit i na soud.

Upozornění na problematiku nevýhodných výkupů a podrobné rady a návody se základními zásadami investování jsou k dispozici na internetových stránkách Komise www.sec.cz v Rádci investora, popřípadě v tištěné podobě v sídle Komise a v pobočkách České pošty, některých bank a investičních společností. Komise také podporuje osvětu v této oblasti a sama se systematicky snaží vzdělávat veřejnost prostřednictvím projektu „Rádce investora“.

(zdroj: tisková zpráva KCP)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data