Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky Českého Telecomu pod naším očekáváním, ovšem lepší než tržní konsensus

Výsledky Českého Telecomu pod naším očekáváním, ovšem lepší než tržní konsensus

30.4.2003 14:39
Autor: 

Zveřejněné příjmy byly pod našimi projekcemi, a to navzdory vyšším příjmům z hovorného a příjmům od ostatních operátorů. Tyto byly totiž více než kompenzovány nižšími než předpokládanými příjmy z měsíčního paušálu, z datových služeb a ostatními výnosy.

Zatímco jsme předpokládali, že EBITDA marže se udrží mírně nad úrovní 50%, dosáhla „pouze“ 49,8 %, což dále přispělo k tomu, že zisk EBITDA byl přibližně o 0,3 mld. Kč nižší než náš odhad. Toto bylo téměř kompenzováno nižšími odpisy, společnost ale na druhou stranu vykázala vyšší než očekávanou sazbu daně z příjmů. Čistý zisk tak byl 63 mil. Kč. pod našimi projekcemi na 971 mil. Kč.

Důležité je, že klesají investiční výdaje, v QI investice poklesly o 20 % na 1,1 mld. Kč. Vzhledem k výše uvedenému vidíme výsledky z pohledu našich projekcí jako mírně negativní, nicméně lepší než tržní konsensus (ten očekával čistý zisk ve výši 920 mil. Kč).

Následující graf ukazuje dlouhodobější vývoj čtvrtletních tržeb a EBITDA spolu s vývojem EBITDA marže.


Zdroj: Patria Finance, Cesky Telecom

Následující graf ukazuje vývoj hlavních segmentů tržeb, je patrný silný trend poklesu tržeb za hovorné, které jsou z velké části nahrazovány zbylými třemi segmenty. Pokles tžeb za hovorné je odrazem pokračující liberalizace v sektoru a tlaku mobilních operátorů. To, nakolik se tento pokles podaří eliminovat, a to, podaří-li se získat další zdroje příjmů je samozřejmě jedním z klíčových faktorů, které budou určovat hodnotu společnosti v nadcházejícím období.


Zdroj: Patria Finance, Cesky Telecom

Jiří Soustružník, Jitka Oppitzová


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC