Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Studená sprcha při dusném počasí... pražská burza opět klesá a ne málo

Studená sprcha při dusném počasí... pražská burza opět klesá a ne málo

14.7.2006 18:13
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Dnešní obchodování potvrdilo včerejší spekulace o dalším poklesu, když geopolitická situace na Blízkém východě tlačila cenu ropy stále vzhůru a naopak akciové indexy po celém světě dolů. Domácí trh prohluboval své ztráty postupem času, když závěr absolutně nezvládly akcie Komerční banky, které se propadly pod 3000 Kč a tím ztratily okolo 4 %. Také akcie mediální společnosti CME neměly dnes žádný „veselý“ příběh ke sledování, když jejich akcie klesly o necelých 5 % na 1285 Kč. Kromě již zmiňovaných titulů, jsme registrovali velkou aktivitu na ČEZu, Zentivě a Unipetrolu. Zatímco ČEZ udržoval hodnotu nad 715 Kč, pak Zentiva a Unipetrol v závěru opět klesly na svá dnešní minima.

Prodloužením nelichotivé týdenní série končí akcie Orca na 2320 Kč. Nejmenší pokles naopak zaznamenaly akcie Erste Bank a Philip Morris. Celkově se investorům dnes příliš dobře nedýchalo a pražská burza předběhla regionální trhy, když BUX ztratil 1,85 % a WIG 20 uzavíral ztrátou 0,4 % poté, co se po úvodním poklesu vzpamatovaly akcie PKN Orlen ( +1,65 %, 55,5 PLN).

Za zmínku stojí úspěšně dokončené IPO Rosněftu, jehož akcie se od pondělí začnou obchodovat na moskevské a londýnské burze. Cena dosáhla horního cenového pásma 7,55 USD a prodaly se akcie za 10,4 mld. USD.


Váš názor
  • Oprava
    14.7.2006 18:51

    Omlouváme se za nepřesné stanoveni začátku obchodování akcií Rosněftu, ty se již dnes v Londýně obchodovaly a jejich cena uzavírala na 7,60 USD
    Roman Koděra
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data