Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

CME: Zvýšení cen reklamy

27.11.2006 9:03

Podle šéfa CME Michaela Garina porostou ceny televizní reklamy v příštím roce dvojciferným číslem. Připomínáme, že generální ředitel TV Nova Petr Dvořák v minulosti uvedl, že průměrná cena televizní reklamy by měla meziročně vzrůst o 15 %. Veřejnoprávní televize zkrátí v roce 2007 svůj reklamní čas na polovinu a od roku 2008 nebude reklamu vysílat vůbec.

Náš názor: Připomínáme, že toto je průměrný růst, který může mít rozdílný dopad na celý televizní reklamní trh stejně jako tržby TV Nova s ohledem na různé slevy poskytované klientům a také, že meziroční 15% nárůst je průměr, což naznačuje, že někteří klienti budou platit vyšší sazbu, zejména se to týká velkých klientů, kteří si nemohou dovolit na TV Nova absentovat. V důsledku toho očekáváme, že tržby TV Nova meziročně vzrostou o 20 %, bez zahrnutí dopadu omezení reklamy na veřejnoprávních kanálech, v porovnání s naším odhadem na tržby za finanční rok 2006 ve výši 193 mil. USD a o 15 % vůči projekcím CME na tržby TV Nova pro rok 2006 ve výši 200 mil. USD. Meziroční nárůst je způsoben růstem reklamního televizního trhu.


Váš názor
  • ...
    27.11.2006 10:54

    Nutno říci, že TV Nova zdražovala od 1.1.2006 a pak ještě výrazně od dubna 2006... Zatímco dříve byla TV inflace kolem 8% ročně, pak nyní je několikanásobně větší... Meziroční nárůst bude tedy určitě více než 15%... A na základě reálných propočtů vím, že v některých případech se klidně jedná o 30%...
    QEntity
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba