Akcie online

NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
COLTCZ846,00849,000,12sentiment_arrow
CSG356,00356,602,38sentiment_arrow
ČEZ1 360,001 362,00-0,87sentiment_arrow
Doosan465,50466,00-1,17sentiment_arrow
E4U222,00228,00-4,35sentiment_arrow
ERSTE2 689,002 697,000,04sentiment_arrow
Gevorkyan178,00179,000,00sentiment_arrow
KARO140,00142,000,00sentiment_arrow
KB1 005,001 006,000,70sentiment_arrow
Kofola507,00508,00-0,39sentiment_arrow
MONETA188,10188,200,70sentiment_arrow
Photon6,326,623,44sentiment_arrow
Pilulka100,00102,000,00sentiment_arrow
PM17 900,0018 020,00-2,19sentiment_arrow
Primoco650,00652,00-2,69sentiment_arrow
TMR356,00362,000,00sentiment_arrow
VIG1 629,001 638,001,69sentiment_arrow
15.10.2026 13:22:00

Kalendář událostí

ČasUdálost
Charles Schwab Corp/The (09/26 Q3, Bef-mkt)
Nordea Bank Abp (09/26 Q3, Bef-mkt)
Prologis Inc (09/26 Q3, Bef-mkt)
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
12:30Bank of New York Mellon Corp/The (09/26 Q3)
14:30USA - Empire State Manufacturing index
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - PPI, y/y
22:00Interactive Brokers Group Inc (09/26 Q3)
 

Indexy online

MĚNY ONLINE

Měnový
pár
 Nejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
EUR/CZK24,341624,3779-0,09sentiment_arrow
USD/CZK21,703021,7280-0,64sentiment_arrow
EUR/USD1,12161,12160,56sentiment_arrow
USD/JPY157,8220157,8290-0,30sentiment_arrow
GBP/USD1,32581,32580,52sentiment_arrow
EUR/HUF363,1225363,6935-0,18sentiment_arrow
EUR/PLN4,36424,3741-0,08sentiment_arrow
Další      
15.10.2026 13:26:56
Zpožděná data, Real-time data info

Grafy Online

Měnová kalkulačka
Objem:CZK
Výsledek:
Více měn

Treasury online

TermínNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
CZK 3M3,2003,240-4,31sentiment_arrow
USD 3M4,2104,4101,77sentiment_arrow
EUR 3M2,6002,900-1,61sentiment_arrow
CZK 1Y3,8003,870-7,48sentiment_arrow
USD 1Y4,8805,0801,01sentiment_arrow
EUR 1Y3,1403,440-0,15sentiment_arrow
CZK 10Y4,9334,953-1,54sentiment_arrow
EUR 10Y3,4473,487-2,20sentiment_arrow
USD 10Y4,9514,991-1,11sentiment_arrow
15.10.2026 13:08:04
Prognózy pro ČR 
 2021F
HDP (reálný růst, %)-6,3
Inflace (průměr, %)3,2
Nezaměstnanost (průměr, %)3,6
CZK/EUR (eop)23,2
2T Repo (eop, %)0,25
3M Pribor (eop, %)0,36

Blue-chips růsty a pády

NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
Experian27,9327,95
BT Group2,052,05
British American43,9643,98
KPN4,034,03
Wienerberger16,0316,07
Deutsche Telekom25,9926,00
Imperial Brands28,5728,59
Orange14,3814,38
Siemens266,55266,65
Schneider Electr254,40254,45
Legrand129,70129,80
Rio Tinto PLC66,5166,52
Halma33,0433,08
Antofagasta33,3033,34
ASM Intl756,00756,40
AT & S Austria T175,40176,20
15.10.2026 13:35:56
CEE05.03.2025 19:03:33
512
209
857
sentiment_arrow
Západní Evropa15.10.2026 13:33:35
4438
134
2700
sentiment_arrow
USA15.10.2026 13:33:33
2423
2888
2178
sentiment_arrow

Horké zprávy  

 15.10.2026
13:33

Rio Tinto - UBS

......  
13:27

Eurozóna: Průmyslová výroba v srpnu meziměsíčně klesla o 0,5 % (odhad trhu 0,0 %) proti předchozím -0,3 %; meziročně klesla o 1,1 % (odhad trhu -0,1 %) proti předchozím -0,3 %

(Bloomberg)
13:21Spojené státy navrhly evropským zemím uvolnit některá zmrazená ruská aktiva v Evropě a přesunout je pod americkou správu. Washington si od takového návrhu, který zazněl minulý týden v Miami na schůzce se zástupci Ukrajiny, Francie, Německa, Británie a EU, slibuje oživení mírových rozhovorů s Ruskem, napsal s odvoláním na své zdroje list Financial Times (FT). Německý kancléř Friedrich Merz dnes v Bruselu při příchodu na summit Evropské unie možnost převodu aktiv jasně odmítl (ČTK)
13:09V letošním druhém čtvrtletí se v Česku uskutečnily transakce do kancelářských budov, obchodních a logistických center či nájemního bydlení za přibližně 943 milionů eur, v přepočtu asi 23 miliard Kč, což bylo meziročně o 39 procent více. Za první pololetí dosáhl objem investic 1,3 miliardy eur, tedy 31,7 miliardy korun (ČTK)
12:52

DHL Group - RBC

...  
12:35Indie příští rok předstihne Japonsko a stane se čtvrtou největší světovou ekonomikou. Podle agentury AFP to vyplývá z nyní zveřejněné prognózy Mezinárodního měnového fondu (MMF), která porovnává odlišný ekonomický vývoj těchto dvou asijských zemí. Japonsko by se podle tohoto odhadu mohlo v roce 2027 propadnout až na šesté místo za Británii (ČTK)
12:21

Daimler Truck -

......  
12:20Německá letecká společnost Lufthansa vede jednání s portugalskou vládou o případném odkupu zbývajícího většinového podílu v aerolinkách TAP. Zpráva přichází po středečním oznámení portugalské vlády, že dala německému podniku přednost před francouzsko-nizozemským konkurentem Air France-KLM a prodala mu menšinový podíl v TAP (ČTK)
12:08

ASML - Citigrou

......  
11:58Mezinárodní ratingová agentura Moody's potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Letiště Praha na známce Aa3, která znamená vysokou schopnost řádně a včas splácet závazky. Výhled ratingu ponechala stabilní, neočekává tedy v krátkodobém horizontu změnu hodnocení společnosti. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informovalo letiště. Stejné hodnocení získalo v roce 2023, kdy agentura změnila negativní výhled na stabilní (ČTK)
11:46

Airbus - RBC sn

...  
11:34

Air Liquide - J

......  
11:20Soudy v ČR letos za tři čtvrtletí vyhlásily bankrot 618 společností, což je meziroční nárůst o sedm procent a nejvyšší počet firemních bankrotů za tři čtvrtletí od roku 2016. Za prvních devět měsíců letošního roku soudy přijaly 986 návrhů na bankrot společností, meziročně o 19 procent více. Vyplývá to z analýzy CRIF - Czech Credit Bureau (ČTK)
11:07Česká národní banka (ČNB) uložila Pojišťovně VZP (PVZP) pokutu šest milionů korun za způsob, jakým spravovala povinné ručení. Po několik let peníze vybrané na povinném ručení nestačily na pokrytí škod klientů. Na pravomocné rozhodnutí ČNB dnes upozornil server e15.cz (ČTK)
11:04

Akcie Ericsson po výsledcích rostou ve Stockholmu o 8,5 %

10:55Dohoda amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem o dodávkách ruské nafty není dobrá zpráva, Evropa musí konečně nějakým způsobem reagovat a říct, co vlastně chce, uvedl český premiér Andrej Babiš při příchodu na summit EU. Zopakoval, že je zvědavý na reakci evropských lídrů (ČTK)
10:42Ukrajinské drony v noci na dnešek zasáhly rafinerii v Rjazaňské oblasti jihovýchodně od Moskvy, napsal tamní gubernátor Pavel Malkov. V zařízení propukl požár. Útok také poškodil skladiště a vozidla jiného podniku v oblasti. Podle předběžných informací nebyl nikdo zraněn. Několik škol a školek však dnes z bezpečnostních důvodů zrušilo výuku. Ukrajina se k útokům zatím nevyjádřila (ČTK)
10:32Vesmírná společnost Rocket Lab odložila na rok 2027 inaugurální let své opakovaně použitelné rakety střední nosnosti, která je klíčovou součástí expanze společnosti do větších startů satelitů nad rámec jejího stávajícího programu Electron
10:17Ukrajina začne zase útočit na rafinérie v Rusku, řekl v rozhovoru, který dnes ráno zveřejnil deník Financial Times, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajina tyto údery na několik dnů přerušila kvůli energetickému příměří, které ohlásil v neděli americký prezident Donald Trump. Kyjev ale poukazoval, že Rusko i nadále útočilo na ukrajinskou energetickou infrastrukturu (ČTK)
10:05Tempo meziroční míry inflace na Slovensku v září zůstalo na srpnové hodnotě 3,1 procenta, tedy na nejnižší úrovni od začátku loňska. Informoval o tom dnes slovenský statistický úřad. V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny v září stouply nejvíce za poslední čtyři měsíce, a to o 0,2 procenta (ČTK)
9:53Návrhy Evropské komise na nové vlastní zdroje budoucího víceletého rozpočtu EU jsou pro Česko naprosto nepřijatelné, uvedl před začátkem summitu EU premiér Andrej Babiš. Předsedovi české vlády zejména vadí, že část příjmů ze spotřební daně z tabáku, emisních povolenek ETS a uhlíkového cla CBAM by nově směřovala právě do rozpočtu EU (ČTK)
9:38Největší švýcarská banka UBS by v případě, že země zpřísní svá kapitálová pravidla, mohla přesunout sídlo mimo Švýcarsko. O krizovém plánu banky informuje s odkazem na své zdroje deník The Wall Street Journal (WSJ). Podle listu by tak nastalo nemyslitelné, kdy by byl jeden z hlavních motorů švýcarské ekonomiky řízen z ústředí, které se nachází daleko od dlážděných ulic Curychu (ČTK)
9:25

Apple chce představit první AI funkce v Číně v prosinci

(Bloomberg)
9:14Japonsko investuje až 21 miliard USD (460,3 miliardy Kč) do dvou továren na výrobu čipů ve Spojených státech. Japonsko poskytne kapitál na výstavbu, zatímco americká společnost GlobalFoundries zajistí technologie a provoz továren (ČTK)
8:57Americký miliardář Elon Musk dnes zdůraznil, že systém označovaný jako Starshield vlastní a kontroluje vláda Spojených států a že o omezeních této služby rozhoduje americká armáda a v konečném důsledku prezident Donald Trump. Dodal, že sesterská družicová síť Starlink je naopak komerční služba vlastněná a kontrolovaná jeho společností SpaceX a je omezena na civilní účely a obranu a nemůže být využita k útočným vojenským akcím. Musk se tímto způsobem vyjádřil na své síti X po ukrajinské stížnosti na omezení služby (ČTK)
8:48Pokud budou chtít Spojené státy zkoumat nerostné zdroje Grónska, budou tak muset činit v souladu s právními předpisy tohoto arktického ostrova, uvedlo dnes dánské ministerstvo zahraničí. Reagovalo tím na vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa z noci na dnešek, že se v Grónsku, které je autonomní součástí Dánska, chystají rozsáhlé průzkumy ložisek ropy, plynu a nerostných surovin (ČTK)
8:48Futures na amer...  
8:48Futures na evro...  
8:42Ministerstvo financí dnes vydává druhou emisi takzvaných Dluhopisů Republiky. Lidé si v ní mohli nakoupit tříměsíční obligace s výnosem 3,75 procenta ročně, který je osvobozen od srážkové daně. Upisovací období pro další emisi dluhopisů pro občany plánuje ministerstvo financí v předvánočním období (ČTK)
8:31Čína a Severní Korea dnes slavnostně otevřely nový přeshraniční most, který čekal na zprovoznění přes deset let. Uvedla to čínská státní média, napsaly agentury. Most propojuje čínský a severokorejský břeh řeky Ja-lu (ČTK)
CoreWeave děsí trhy. Akcie i dluhopisy signalizují pochybnosti o AI infrastruktuře

CoreWeave děsí trhy. Akcie i dluhopisy signalizují pochybnosti o AI infrastruktuře  

15.10.2026 12:07
Vývoj kolem společnosti CoreWeave se rychle mění v lakmusový papírek nálady investorů vůči celému sektoru umělé inteligence. Propad akcií, rostoucí výnosy dluhopisů a prudký nárůst nákladů na pojištění proti bankrotu ukazují, že trh začíná detailněji prověřovat firmy, které financují AI infrastrukturu převážně dluhem. ...více 

Rozbřesk: Zářijová inflační data v USA nebyla pěkná

Rozbřesk: Zářijová inflační data v USA nebyla pěkná

15.10.2026 8:49
Pohled na včera zveřejněné statistiky nebyl hezkým čtením. Nejenže byla inflace vyšší, než se čekalo, ale navíc její jádrová složka již potřetí v řadě silně rostla, což vyvolává dojem, že se ...více

Zuckerberg vsadil na AI stovky miliard dolarů. Teď přiznal, že si nebyl jistý, zda to přinese úspěch

Zuckerberg vsadil na AI stovky miliard dolarů. Teď přiznal, že si nebyl jistý, zda to přinese úspěch

15.10.2026 6:05
Mark Zuckerberg přiznal, že si nebyl jistý tím, zda vysoké investice do umělé inteligence přinesou kýžené ovoce. Zakladatel a generální ředitel Meta Platforms to řekl v pondělním podcastu Ch ...více

Inflace v zámoří zrychluje, táhne vzhůru výnosy dluhopisů i dolar

Inflace v zámoří zrychluje, táhne vzhůru výnosy dluhopisů i dolar

14.10.2026 15:10
Zářijová inflace ve Spojených státech přinesla nepříjemné překvapení. Růst spotřebitelských cen překonal očekávání trhu a naznačil, že inflační tlaky zůstávají navzdory dosavadnímu zpřísňo ...více

Ziskovost evropských rafinerií klesla, hrozí omezování produkce

Ziskovost evropských rafinerií klesla, hrozí omezování produkce

14.10.2026 13:38
Ziskovost evropských rafinerií se v posledních týdnech výrazně snížila kvůli růstu cen ropy a nákladů na její dopravu. Rafinerie by tak mohly přikročit k omezování produkce v době, kdy se E ...více

Patria doporučuje

Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
08.08.2025 7:40
Energetická skupina ČEZ, nejvýznamnější titul pražské burzy, dosáhla v...
Finanční ředitel ČEZ Novák: Víme, že jsme dividendový titul. EDF učiní proti podpisu vše
16.05.2025 7:37
Skupina ČEZ dosáhla v prvním letošním čtvrtletí očištěného čistého zis...
Jsme infrastruktura podnikání i zrcadlo ekonomiky, říká zakladatel Accolade a čerstvý podnikatel roku Milan Kratina
11.03.2025 20:03
Accolade je jeden z největších investorů do průmyslových nemovitostí ...
Jiří Šperl pro Patria.cz: Výsledky KB dovolují atraktivní dividendu. Transformaci retailového bankovnictví teď zúročíme podílem na trhu

Zápisník analytika

ASML: Problémem rozhodně není poptávka, ale kolik strojů dokáže firma dodat
14.10.2026 15:58
Kolik důkazů ještě trh potřebuje, aby přestal řešit, zda poptávka spoj...
Čísla Micronu jsou monstrózní. Nejdůležitější zprávou je, že cyklus neskončí ani v roce 2028
01.10.2026 14:02
Výsledky společnosti Micron Technology na první pohled přinesly další ...
Review Philip Morris ČR: Výsledky mírně zaostaly, výhled zůstává zatížen dalšími nejistotami
30.09.2026 11:38
Přední výrobce a prodejce tabákových výrobků Philip Morris ČR dnes pře...
PODCAST Analytický radar: CSG pod tlakem reputačních kauz. Fundamenty ale zůstávají silné
24.09.2026 12:08
Akcie CSG se propadly výrazně pod úroveň IPO, přesto analytik Michal L...
Erste Group - Cena odpovídá transakci, ne budoucímu dějství (nová cílová cena a doporučení)
22.09.2026 11:39
"Navzdory silnějšímu střednědobému výhledu ziskovosti, podpořenému rob...
PODCAST Týdenní výhled: Čínský prezident míří do USA, bídné veřejné finance Francie
21.09.2026 16:33
Během víkendu americký prezident Donald Trump po přestávce opět hrozil...
CSG: Negativní sentiment zastírá růstový potenciál
15.09.2026 10:30
Nedávný pokles ceny akcií považujeme za přehnanou reakci trhu, která z...
Braňo Soták k výsledkům Broadcomu: Tržní důvěra v poskytnutý výhled je to, oč tu běží
03.09.2026 12:35
Těžko říct, co se trhu na Broadcomu nelíbí. Možná jemná eroze profitab...
AI boom nabírá v Dellu na tempu. Společnost přepsala vlastní růstový profil
02.09.2026 14:35
Dell má za sebou brutální čtvrtletí. Firma nejen výrazně překonala oče...
ISM naznačuje stále slušnou kondici průmyslu, ale také inflační tlaky
01.09.2026 16:47
Srpnový průzkum mezi nákupními manažery ukázal celkový pokles tempa a ...


CEEATX Austrian Traded Index
15.10.2026 13:22Budapest SE Index
15.10.2026 13:36CROBEX Index
15.10.2026 13:16DAX Index
15.10.2026 13:22Ljubljana Stock Exchange SBI TOP Index
15.10.2026 13:18OMX Copenhagen PI
15.10.2026 13:35OMX Tallinn GI
15.10.2026 13:34OMX Vilnius GI
15.10.2026 13:34PX Index
15.10.2026 13:36Warsaw SE WIG-20 Single Market Index
15.10.2026 13:22
Akciové indexyHodnotaZměna (%)
ASX All Ordinaries Index 8 840,40 -0,32sentiment_arrow
ATX Austrian Traded Index 6 532,21 -1,31sentiment_arrow
CAC 40 Index 7 897,76 0,31sentiment_arrow
FTSE Eurotop 100 Index 4 913,35 -0,14sentiment_arrow
Budapest SE Index 143 760,11 0,19sentiment_arrow
CECE Index 4 141,20 0,80sentiment_arrow
DAX Index 25 185,19 -0,45sentiment_arrow
S&P 500 indication 3 585,62 -1,51sentiment_arrow
PX Index 2 637,10 0,76sentiment_arrow
NASDAQ 100 Index 29 950,82 -2,02sentiment_arrow
NASDAQ Composite Index 26 692,87 -1,88sentiment_arrow
RTS Index 1 138,08 0,47sentiment_arrow
Shanghai SE Composite Index 3 707,48 -1,59sentiment_arrow
FTSE MIB Index 49 405,16 -0,70sentiment_arrow
Warsaw SE WIG-20 Single Market Index 4 189,16 -0,45sentiment_arrow
Swiss Market Index 14 219,32 0,63sentiment_arrow
X-DAX Index PR 25 168,96 -0,28sentiment_arrow
Hang Seng Index 24 062,72 -1,03sentiment_arrow
Toronto SE 300 Composite Index 35 580,89 -1,12sentiment_arrow
XETRA Tecdax Performance index 3 923,63 -1,83sentiment_arrow

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook X LinkedIn Instagram Youtube

Investiční postřehy Jiřího Soustružníka

Free market

S akciemi CSG se bude od pátku obchodovat i na Free Market v Praze
21.01.2026 13:12, aktualizováno: 21.1. 13:29
Na neregulovaném trhu pražské burzy Free Market bude v pátek...více

    Nej... zprávy

    Právě diskutujete