Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BlackRock: Neseďte na hotovosti!

BlackRock: Neseďte na hotovosti!

19.7.2012 18:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Investoři by neměli „sedět na hotovosti, ale měli by hledat výnosy“. K tomu mají v současné době tři hlavní příležitosti. První z nich jsou investice zaměřené na dividendy a firmy, které provádějí odkup vlastních akcií, protože drží velký objem hotovosti v rozvaze. Druhou zajímavou oblast představují dluhopisy s vysokým výnosem, které jsou nyní atraktivně oceněny relativně k vládním dluhopisům. A nakonec je tu trh s dluhem municipalit. Pro CNBC to uvedl prezident společnosti BlackRock Robert Kapito.

„Hotovost představuje náklad, nemůžete na ní sedět další rok,“ apeloval investor na své kolegy, kteří by se podle něho měli pustit do popsaných investic. Některá negativní doporučení ohledně dluhu municipalit stála investory peníze, protože „nechali na stole hodně příjmů“.

Dividendovou hru podle Kapita neohrožuje ani možnost, že blížící se „fiskální útes“ vyvolá zvýšení daně z dividend. Firmy se totiž podle něho při rozhodování o dividendách nemusí nutně řídit výší jejich zdanění, protože nemají jinou možnost, co s jejich hotovostí udělat. Navíc není jasné, zda ke zvýšení daní dojde, kdy by se tak stalo a zda by se týkalo všech investorů. Historie navíc ukazuje, že v dobách, kdy si dividendové tituly vedly lépe než celý trh, nemělo zvýšení daní dividend na tento vývoj velký vliv. „Je to problém, kterým se musíme zabývat, ale není to důvod, proč bychom nyní neměli tyto tituly nakupovat,“ uvedl investor. Vedle dividendových titulů doporučuje i firmy, které skupují vlastní akcie. „Některé firmy mohou nakoupit vlastní akcie, financovat tento nákup a vydělat na tom. Je to velmi perverzní, ale odkupy jsou důvodem, proč být dnes na trhu,“ uvedl na závěr Kapito.

Společnost Bespoke přinesla pohled na trh založený na překoupenosti (OB) či přeprodanosti (OS) jednotlivých sektorů. Současnou situaci shrnuje následující tabulka. Jediným sektorem, který není překoupený, jsou technologie:

blackrock

 


(Zdroj: CNBC, Bespoke)


Váš názor
 • Kafky došly ?
  19.7.2012 21:07

  komu by to pak ti střelci na vrcholu prodali, když je retail nedůvěřivý :o) možná to budou muset nechat Fedu :o))
  Mike
 • Blackrock:
  19.7.2012 19:52

  "Neseďte na hotovosti, protože to bychom potom neotočili tak velké peníze na poplatcích".
  Nyk Lísn
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba