Aktualizováno Index nákupních manažerů v eurozóně za srpen stoupl na 51,4 bodu z 50,3 v červenci. Dnešní revize znamená mírné vylepšení čísla z předběžně uváděných 51,3 bodu. Už tento výsledek přitom překonal tržní očekávání. Podílelo se na tom hodně Německo, kde došlo ke zvýšení indexu na 51,8 bodu z červencových 50,7 bodu. U Německa ale revize znamená naopak lehké zhoršení z předběžných 52,0 bodu. Ve Francii zůstává PMI těsně pod neutrální padesátkou na 49,7 bodu.
Indexy nákupních manažerů v řadě zemí dosahují mnohaměsíčních maxim. Nejvýše se nacházejí PMI v Nizozemsku nebo Rakousku a to na 53,5, respektive 52 bodech. I ve velkých zemích ale dochází k dalšímu zlepšení. V Itálii je PMI na 51,3, ve Španělsku na 51,1 bodu. Pod padesáti se nachází index vedle Francie už jen v Řecku, které ale rovněž registruje rychlý růst, v srpnu na 48,7 bodu.

Pohled na strukturu indexu za celou eurozónu ukazuje, že tahouny zlepšení jsou nové objednávky a produkce. V obou případech vidíme posun odpovídajících indexů výš nad padesátibodovou hranici. Mírně se zvýšil objem rozpracovaných zakázek. Země s nejvyššími hodnotami hlavního indexu zaznamenaly nárůst nových objednávek ze zahraničí.
Index nákupních manažerů v eurozóně se dostal do oblasti značící expanzi výrobní aktivity teprve před měsícem a firmy jsou i přes zlepšování poptávky nadále pod tlakem na snižování nákladů. Z průmyslu tak stále dostáváme signály o poklesu zaměstnanosti; ten byl mírně výraznější než v červenci. Z výrobního sektoru také nepřicházejí známky inflačních tlaků. Ceny vstupů a produkce se během srpna podle průzkumu prakticky nezměnily.