Aktualizováno Růst americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí činil 2,5 procenta (mezikvartálně, anualizovaně), nedošlo tedy k vylepšení čísla na 2,6 procenta, jak trh předpokládal. Beze změny zůstal růst spotřeby domácností, který dosáhl 1,8 procenta. Vylepšen byl údaj o investicích do fixního kapitálu, které podle třetí zprávy stouply o 6,5 procenta, zatímco dříve se uvádělo 6,0 procenta. O něco nižší byl nakonec pokles vládních výdajů a to o 0,4 procenta (dříve -0,9). Na druhou stranu údaj o růstu vývozu byl revidován dolů na 8,0 z 8,6 procenta.
Hlavním tahounem ekonomiky zůstala spotřeba domácností s příspěvkem 1,24 procentního bodu. Příspěvek investic do fixního kapitálu činil téměř procentní bod, necelé půlprocento přidalo zvýšení zásob. Vládní výdaje ekonomiku mírně brzdily, příspěvek byl -0,07 proc. bodu. Stejnou měrou pak ekonomiku brzdil také zahraniční obchod. Vývoz sice slušně stoupl a přispěl kladně, těsně ale převážil vliv rostoucího dovozu.
Ekonomika byla tedy ve druhém čtvrtletí o něco více tažena investiční aktivitou a o něco méně zahraniční poptávkou, obrázek o jejím vývoji se ale prakticky nemění. Zatímco druhé čtvrtletí přineslo zrychlení HDP oproti růstu 1,1 procenta za 1Q, v dalším kvartále ekonomiky zřejmě na tempu mírně ubere. Za celý rok je očekáván růst o 1,6 procenta a dnešní data s tímto odhadem hýbat nebudou.
