Aktualizováno Index nákupních manažerů v USA sestavovaný organizací ISM, tentokrát pro nevýrobní sektor, přinesl zklamání. Po silném růstu v předchozích měsících, který vrcholil dosažením 58,6 bodu v srpnu, přišel v září pokles na 54,4 bodu. Trh přitom počítal s mírnějším snížením na 57 bodů. V nevýrobním sektoru, zastoupeném především službami, stále roste aktivita a průměr indexu pro třetí kvartál je značně nad kvartálem druhým, což ukazuje na pokračující expanzi ekonomiky. Na druhou stranu je ale zářijová korekce indexu, a tedy zpomalení sektoru služeb, překvapivě silné.

Nepříjemným překvapením je také pokles indexu zaměstnanosti na 52,7 z 57 bodů. Služby jsou klíčovým zaměstnavatelem a indikace pomalejšího nabírání zaměstnanců vypovídá o tom, že se situace na trhu práce zlepšuje stále celkem pomalu. To by znamenalo motivaci pro Fed, aby nastavení měnového stimulu zatím neměnil. Vzhledem k tomu, že je tu i značná nejistota o negativním dopadu ze strany rozpočtu, je nyní posun americké centrální banky směrem k restrikci nepravděpodobný.
Na druhou stranu u nových objednávek zůstává situace dobrá - index klesl jen na 59,6 z 60,5 bodu. Za tím se zřejmě skrývá oslabení růstu domácí poptávky, které ale částečně kompenzuje poptávka zahraničí - index vývozů totiž v září silně stoupl. Zásoba rozdělaných objednávek víceméně stagnuje.
Z průzkumu mezi stavebními firmami vyplývá, že růst aktivity v sektoru zpomaluje a je doprovázen menším propouštěním. To je v souladu s čísly o stavbách domů a dalšími, která v posledních měsících naznačují útlum. Velkoobchod hlásí růst, ale aktivita zde zůstává na úrovni loňského roku. V maloobchodu dochází podle průzkumu k poklesu. Veřejné správě naopak září přineslo růst, když úřady ještě využívaly zbytek prostředků z minulého fiskálního roku.