Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria Direct rozšiřuje produktovou nabídku zahraničních dluhopisů

Patria Direct rozšiřuje produktovou nabídku zahraničních dluhopisů

26.8.2014 16:20
Autor: Pavel Daniel

Společnost Patria Direct rozšiřuje aktuální nabídku investic do dluhopisů. Klienti společnosti mohou jejím prostřednictvím nakoupit české státní, zahraniční státní či zahraniční korporátní dluhopisy. „V nabídce jsou nejenom dluhopisy českých společností, ale také celá řada zahraničních státních dluhopisů ze zemí jako je Austrálie, Norsko nebo z regionu střední Evropy,“ řekl Radim Dalík, obchodní ředitel společnosti Patria Direct. Mezi dluhopisy, které obchodník s cennými papíry Patria Direct nabízí, najdeme přední světové společnosti z automobilového nebo telekomunikačního sektoru, bankovnictví či IT. Investor tak kromě tradičních akciových titulů může nově využít také možnosti nákupu dluhopisů, která v portfoliu Patria Direct v takové šíři dosud nebyla.

Výběr a hodnocení dluhopisů, které Patria Direct pro investory vybírá, probíhá na základě výpočtu Altmanova Z-Score. „Jedná se o model založený na poměrových ukazatelích s cílem vyjádřit finanční stav firmy pomocí jediné hodnoty,“ vysvětlil Tomáš Tomčány, analytik Patria Direct. Čím je výsledná hodnota Z-Score podle něj vyšší, tím nižší je pak pravděpodobnost vážných komplikací emitenta dluhopisu. Tento identifikátor se skládá z pěti nejdůležitějších finančních a ekonomických ukazatelů, které nejlépe předpovídají případnou insolvenci. Patří mezi ně poměrové ukazatele pracovní kapitál/celková aktiva; zadržený zisk/celková aktiva; EBIT/celková aktiva; tržní kapitalizace/závazky a tržby/celková aktiva. „Na základě empirického výzkumu je každému ukazateli přiřazena váha v modelu pro výpočet finálního Z-score a celkové hodnocení je doplněno o interní rating a akciový výhled na jednotlivé emise,“ doplnil Tomáš Tomčány.

Interní rating Patria Direct je výsledkem ohodnocení relevantních parametrů (solventnost, likvidita atd.), a jejich srovnáním s dlouhodobými historickými průměry. „Jednotlivým emisím je následně přidělena stejná stupnice jako standardně používá S&P a srovnávaní se stávajícím ratingem od S&P může napovědět, zda daná společnost vykazuje spíše lepší (či spíše horší) charakteristiky, než odpovídají aktuálnímu ratingu od Standard&Poor´s,“ uzavřel Tomáš Tomčány. Aktuální ceny, za které je možné dluhopisy nakupovat, můžete sledovat po přihlášení na stránkách Patria Direct, v záložce „Obchodování“.


Váš názor
  • ... black swan
    26.8.2014 17:03

    ... teď už bych čekal jen na přílet Černé labutě :)) ... koukám, že zahraničí už ty shity nechce kupovat tak se na východě "rozšiřuje obchodní model" :DDD ... k tomu pár českých exemplářů ať to vypadá důvěryhodněji a rázem tu máme pozitivní zprávu :DDD
    medvědKodiak
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data