Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Pražská burza - Den ve znamení MSCI

Pražská burza - Den ve znamení MSCI

12.11.2015 8:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza včera ztrácela. Index PX ztratil -0,43 % na 992,60 b na dvoutřetinovém objemu ročního průměru. Obchodování ve zbytku CEE se neslo v pozitivnějším duchu. Index BUX posílil o 0,51 % a WIG20 ve Varšavě si došel pro +0,44 %.

Finanční sektor obchodoval smíšeně. Erste si připsala 0,91 % na 773 . Během dne jsme Erste viděli i na 779 , ale před koncem dne oslabila. VIG byl na záporné nule, když odevzdal -0,04 % a zůstává na 795 . KB odepsala -1,05 % na 5066 . Celý den držela hladinu kolem 5095 až v závěru dne ji prodejci poslali na závěrečnou cenu.

ČEZ ztratil nejvíce z celého indexu PX . Odepsal 2,64 % a dostal se tak na závěrečnou cenu 480 . ČEZ měl v úterý výsledky, které se dají považovat spíše za ty méně povedené. Akcie přesto vyletěla nad 490 . Během středečního rána posilování pokračovalo, ale proražení na 500 byl impuls pro prodejce, kteří rychle ČEZ sestřelili zpět. ČEZ pravděpodobně také trpěl pod tíhou snížení cílové ceny od některých zahraničních obchodních domů.

O2 CR ztratila 0,43 % na 230 . CETV odespala -0,57 % na 51,95 . Defenzivní akcie jako Pegas Nonwovens posílila o 0,67 % na 755 . Tabák si došel pro to, co ztratil v úterý, přidal 0,64 % na 11850 .

Producent piva Lobkowicz Group před dnešními výsledky hraje poker-face, nepohnul se ani o korunu a zůstal tak na 206 z úterý. Stock Spirits přidal +0,86 % na 70,60 . Fortuna rostla +0,9 % na 83,65 . Unipetrol obdobně přidal 0,89 % na 152,60 .

Dnešní den očekáváme poměrně klidné obchodování. Po závěru burzovní seance proběhne vyhlášení nadcházejícího rebalancingu indexů MSCI, který určí směr trhu pro příští obchodní dny. Aktuálně futures na index DAX ztrácejí 0,20 %. Společnost ČEZ se bude obchodovat nad cenou 480 . Komerční banka včera neudržela hranici podpory 5100 a dnes by mohla otestovat 5000 . Investoři budou dnes sledovat i Pivovary Lobkowicz, které dnes zveřejňují výsledky hospodaření, říká trader Patria Finance Tomáš Uher.


Čtěte více:

Summary: Anheuser-Busch InBev (DIP), Carlsberg, E.ON (DIP) a Macy´s
11.11.2015 17:09
Evropa:Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev (DIP) učinil...

Váš názor
  • Cena akcie ČEZ
    12.11.2015 12:44

    Akcie je momentálně pod tlakem problémů v sektoru / EON, RWE/. Rozhodující je ale předpokládaný dividendový poměr, který je koneckonců pro akcionáře to hlavní. ČEZ má hotovosti na účtech tolik, že neví co s ní, a proto pořád uvažuje o akvizicích, aby ty peníze alespoň trochu zhodnotil. Tím chci říct, že rozhodně v nebližších letech nebude mít problém vyplatit divi ve výši cca 40 Kč. Babiš má tuto částku plánovánu jako významný příjem státního rozpočtu. Není v zájmu Babiše, aby se peníze válely na účtech ČEZ, potřebuje je jinde. Dividendový poměr dosahuje kolem 8 % !!! Srovnatelná investice s nulovým rizikem ztráty prostředků a obdobně vysokým výnosem při takto vysoké pravděpodobnosti jeho dosažení zřejmě neexistuje. Současná doba je ideální nákupní příležitostí...kdo to nevidí, bude v zimě litovat.
    Haso
Aktuální komentáře
01.12.2023
22:02Amazon překvapil novou spoluprací se SpaceX  
17:39ČEZ dokončil prodej svého podílu ve společnosti AKCEZ tureckému investorovi Torunlar Group
17:202024: Pokles výnosů a reinverze výnosové křivky?
16:59Slabá data americké akcie přešly a čekají na šéfa Fedu  
16:34Americké továrny v listopadu aktivitu nezvedly a dál propouštějí  
16:19Obchodníci díky rychle klesající inflaci plně počítají se snížením sazeb ECB v dubnu. Peněžní trhy vidí rovněž 45% šanci na snížení už v březnu
14:59Jaromír Strnad: Nasdaq strmě roste. Potenciál Nvidie ještě nevyprchal
14:32Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu vzrostl na 269,1 mld. Kč
14:00Než otevře Wall Street: kryptoměny, Dell, Tesla, Pfizer, Paramount  
13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:14ECB zvýšila Societe Generale požadavky na rezervy
12:38Perly týdne: Cybertruck jako samostatná kategorie, návrat inflace k 2 % a opomíjené evropské banky
11:15Ifo: Německý automobilový průmysl pohlíží do budoucna dál s obavami
11:12Podpoří Powell sázky na pokles sazeb? Česká ekonomika zklamala, ISM by nemuselo  
10:56Česká ekonomika klesá výrazněji. Sazby dolů již v prosinci?
10:31Komentář: Průmysl brzdí, tuzemská ekonomika balancuje na hraně recese
9:51Česká ekonomika klesla ve 3. čtvrtletí meziročně o 0,7 procenta, ČSÚ zhoršil odhad
9:11Rozbřesk: Nejnižší inflace v eurozóně od roku 2021 je holubičím signálem i pro ČNB. Prozradí něco Powell před prosincovým zasedáním Fedu?
8:56Listopad přinesl výrazné zisky a úvod prosince zatím nevybočí. Tesla představila Cybertruck  
8:37Tesla odkryla některé podrobnosti Cybertracku. Nový model automobilky po čtyřech letech

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data